„Focus on Ukraine” – relacja z konferencji | Politechnika Gdańska

„Focus on Ukraine” – relacja z konferencji

Zdjęcie z konferencji Focus on Ukraine
Źródło: NAWA
W dniach 3-4 kwietnia w Gdańsku odbyła się konferencja "Focus on Ukraine", której organizatorami byli Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej oraz Uniwersytet Gdański. W roli jednej z prelegentek w trakcie wydarzenia wystąpiła Monika Czerepak, Zastępca Kierownika Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Gdańskiej. Zachęcamy do lektury relacji z wydarzenia.

Monika Czerepak reprezentowała Politechnikę Gdańską w trakcie panelu poświęconego uznawalności wykształcenia studentów na uchodźstwie z perspektywy wojny. Tę część konferencji poprowadziła Hanna Reczulska, dyrektor Biura Uznawalności Wykształcenia NAWA. Poza Moniką Czerepak, w roli ekspertów wystąpili: Samir Hećo z Rady Europy, Joanna Nyga z Biura Uznawalności Wykształcenia NAWA i Viktoria Sergienko, Dyrektor Krajowego Centrum Informacji i Mobilności Akademickiej Ukrainy.

Pełna relacja z konferencji jest dostępna na stronie internetowej NAWA