Międzynarodowy konkurs dla studentów - spotkanie informacyjne 24 maja | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-09

Międzynarodowy konkurs dla studentów - spotkanie informacyjne 24 maja

grafika do konkursu
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa serdecznie zaprasza na spotkanie z Georgem Smyrnakisem, sekretarzem generalnym WEGEMT (Zrzeszenie Europejskich Uczelni Wyższych w Zakresie Oceanotechniki i Okrętownictwa), który przedstawi sposób i warunki udziału w kolejnej edycji TRA VISIONS, prestiżowego i najważniejszego europejskiego konkursu dla studentów, doktorantów i absolwentów kierunków związanych z szeroko pojętym transportem.

Spotkanie odbędzie się 24 maja o godzinie 12:00 w Audytorium im. prof. Hilarego Sipowicza (I piętro, budynek nr 30).

TRA VISIONS 2024 Young Researcher Competition to finansowana ze środków UE inicjatywa skierowana do studentów studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich na kierunkach związanych z transportem. Konkurs jest otwarty dla wszystkich studentów i absolwentów uczelni wyższych w UE.

Konkurs jest podzielony na pięć kategorii, każda według rodzaju transportu: drogowy, kolejowy, wodny, powietrzny i cross-modalny. Uczestnicy mogą wybrać, w którym z trybów złożą swój projekt.

Autorzy trzech najlepszych projektów z każdej kategorii zostaną zaproszeni do Dublina na Ceremonię wręczenia nagród (przelot i zakwaterowanie zapewnione przez TRA VISIONS), która odbędzie się podczas Konferencji TRA w dniach 15-18 kwietnia 2024 r. Do wygrania w konkursie są nagrody pieniężne do 5000 euro.

Termin rejestracji oraz przesłanie krótkiego streszczenia projektu mija 29 maja

Gdzie uzyskać więcej informacji o konkursie?

Studenci zainteresowani udziałem w konkursie mogą uzyskać więcej informacji na temat składania wniosków, harmonogramu oraz korzyści z udziału w inicjatywie poprzez:

• udział w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w środę, 24 maja o godzinie 12:00 w Audytorium im. prof. Hilarego Sipowicza (I piętro, budynek nr 30)
  • udział w webinarach, które odbędą się w następujących terminach (obowiązuje rejestracja: https://forms.gle/jMMZtWHATzwTgr5i6)
    1 maja, 13.00 -13.30
    24 maja, 13.00 -13.30