ENHANCE zaprasza - szkoła letnia na temat gender i diversity (zapisy do 26.06) | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-21

ENHANCE zaprasza - szkoła letnia na temat gender i diversity (zapisy do 26.06)

diversity
Technical University of Berlin zaprasza studentów I i II stopnia oraz doktorantów do udziału w „Szkole Letniej ENHANCE na temat płci i różnorodności w nauce, technologii i społeczeństwie”, która odbędzie się we wrześniu. Termin rejestracji upływa 26 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona.

W 2022 roku Politechnika Gdańska przystąpiła do ENHANCE Alliance – stowarzyszenia zrzeszającego 10 europejskich uczelni technicznych. Dzięki obecności w ENHANCE studenci i pracownicy PG mają możliwość udziału w zimowych i letnich szkołach, seminariach i innych ciekawych wydarzeniach o różnorodnej tematyce. Kolejne tego typu wydarzenie – tym razem dla studentów i doktorantów – odbędzie się we wrześniu 2023 roku. Tym razem Technical University of Berlin – członek ENHANCE, zaprasza do udziału w szkole letniej na temat różnorodności w nauce, technologii i społeczeństwie.

O Szkole Letniej

Udział w „ENHANCE Summer School on Gender and Diversity in Science, Technology and Society” umożliwi studentom zdobycie 3, 4 lub 6 punktów ECTS. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy – zajęcia odbędą stacjonarnie na TU Berlin w Niemczech oraz w formie online.

Kto może wziąć udział?

Szkoła Letnia jest skierowana do studentów I i II stopnia oraz doktorantów z obszarów nauk przyrodniczych, planistycznych i technicznych, matematyki i informatyki, którzy chcą zdobyć kompetencje w zakresie nauk ścisłych i technicznych z naciskiem na płeć i różnorodność.

Jaki jest koszt udziału?

Szkoła Letnia jest bezpłatna, co oznacza, że nie ma wpisowego/czesnego. Koszty podróży i zakwaterowania mogą być dofinansowane w ramach programu Erasmus+. Studenci Politechniki Gdańskiej przyjęci do Szkoły Letniej mogą otrzymać stypendium w wysokości 70 euro dziennie (tylko na dni szkoleniowe w Berlinie, bez dni dojazdowych i bez szkoleń online). Studenci, którzy wybiorą ekologiczny transport i/lub studenci ze specjalnymi potrzebami mogą otrzymać dodatkowe stypendium.

Kiedy odbędzie się Szkoła Letnia?

1. między 4 a 8 września: 2 spotkania online po 1,5 godziny (Online Onboarding uczestników);
2. 25-29 września (Etap 1: 3 ECTS): Szkoła Letnia w Berlinie, Niemcy (przyjazd 24 września, wyjazd 29 lub 30 września);
3. koniec września do połowy października (Etap 2: 1 ECTS): Prezentacje online projektów;
4. koniec listopada (Etap 3: 2 ECTS): Termin oddania pracy semestralnej.

Łącznie: za ukończenie wszystkich 3 etapów można uzyskać do 6 punktów ECTS.

Jak zgłosić się do udziału w Szkole Letniej?

1. do 26 czerwca należy wysłać maila do Justyny Sudakowskiej z Działu Współpracy Międzynarodowej PG na adres justyna.sudakowska@pg.edu.pl. Prosimy o podanie w mailu: imienia i nazwiska, nr albumu, nazwy wydziału, stopnia studiów oraz napisanie 1-2 zdań w języku angielskim uzasadniających dlaczego chce się wziąć udział w Szkole Letniej. Liczy się kolejność zgłoszeń. PG może nominować maksymalnie 5 studentów do udziału w wydarzeniu;
2. do 27 czerwca studenci otrzymają mailowe potwierdzenie przyjęcia do udziału w Szkole Letniej;
3. do 28 czerwca studenci przyjęci do Szkoły Letniej będą musieli zarejestrować się w systemie TU Berlin (studenci otrzymają link do rejestracji);
4. po zarejestrowaniu się w systemie TU Berlin studenci musza jak najszybciej przejść na PG procedurę wyjazdu w ramach programu Erasmus+ (procedurę można znaleźć tutaj).

W przypadku pytań dotyczących programu Szkoły Letniej, prelegentów itp. prosimy o bezpośredni kontakt z TU Berlin pod adresem petra.lucht@tu-berlin.de
W przypadku innych pytań prosimy o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej pod adresem justyna.sudakowska@pg.edu.pl

Sojusz ENHANCE powstał w listopadzie 2019 roku jako stowarzyszenie dziesięciu europejskich uniwersytetów technicznych. Jego celem jest stworzenie europejskiej i interdyscyplinarnej przestrzeni interakcji innowacyjnego postępu technologicznego, społeczeństwa i naszego środowiska. Politechnika Gdańska jest członkiem ENHANCE od 2022 roku. Więcej o ENHANCE.