ENHANCE zaprasza - warsztaty o wykorzystaniu AI w edukacji (22 czerwca) | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-20

ENHANCE zaprasza - warsztaty o wykorzystaniu AI w edukacji (22 czerwca)

robot
Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników na wydarzenie online „ENHANCE on Artificial Intelligence in Higher Education” (czwartek, 22 czerwca). Organizatorem wydarzenia jest Politechnika Warszawska. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

W 2022 roku Politechnika Gdańska przystąpiła do ENHANCE Alliance – stowarzyszenia zrzeszającego 10 europejskich uczelni technicznych. Dzięki obecności w ENHANCE studenci i pracownicy Politechniki Gdańskiej mają możliwość uczestniczenia w szkołach zimowych i letnich, seminariach i innych ciekawych wydarzeniach o różnorodnej tematyce. Kolejne takie wydarzenie dla studentów i pracowników odbędzie się w czwartek, 22 czerwca. Tym razem Politechnika Warszawska - członek ENHANCE, zaprasza na warsztaty dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji wyższej.

W ramach wydarzenia odbędą się prezentacje ekspertów ds. AI z uczelni ENHANCE na temat wykorzystania nowych technologii w nauczaniu oraz warsztaty, w trakcie których uczestnicy będą pracować w mniejszych grupach. Spotkanie będzie okazją do nawiązywania kontaktów i współpracy z profesjonalistami zajmującymi się tematyką AI oraz do wymiany pomysłów na temat przyszłości sztucznej inteligencji w obszarze edukacji.

Kiedy?

Czwartek, 22 czerwca, od 9:00 do 15:00

Gdzie?

Online na platformie Webex (linki można znaleźć poniżej).

Dla kogo?

Studenci, doktoranci, pracownicy uczelni zrzeszonych w ENHANCE.

Warsztaty składać się będą z dwóch części:
– CZĘŚĆ I – cykl krótkich wystąpień otwartych dla wszystkich (studentów, doktorantów, pracowników z uczelni zrzeszonych w ENHANCE) – LINK
– CZĘŚĆ II – warsztaty główne dla ograniczonej liczby osób – KLIKNIJ TUTAJ, ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ. Spotkanie będzie podzielone na dwie części, podczas których uczestnicy podzielni na grupy po 3-6 osób będą omawiać zagadnienia związane z tematyką warsztatu

Tematy dyskusji:
– indywidualizacja ścieżek kształcenia z wykorzystaniem AI (learning analytics) – bariery i szanse: perspektywa ucznia / perspektywa nauczyciel / perspektywa instytucji
– wykorzystanie technologii cyfrowych w nauczaniu – od kalkulatora przez komputer do generatywnej sztucznej inteligencji (dla tekstu i obrazów)
– etyka, prawa autorskie, aspekty prawne vs narzędzia AI
– narzędzia AI dla nauczycieli wspierających
– wspieranie nauczycieli w korzystaniu z narzędzi AI

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Sojusz ENHANCE powstał w listopadzie 2019 roku jako stowarzyszenie dziesięciu europejskich uniwersytetów technicznych. Jego celem jest stworzenie europejskiej i interdyscyplinarnej przestrzeni interakcji innowacyjnego postępu technologicznego, społeczeństwa i naszego środowiska. Politechnika Gdańska jest członkiem ENHANCE od 2022 roku. Więcej o ENHANCE.