Program Poland My First Choice NAWA - do 15 czerwca trwa nabór | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-02

Program Poland My First Choice NAWA - do 15 czerwca trwa nabór

studenci
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła nabór wniosków do programu "Poland My First Choice", który umożliwia młodym ludziom z krajów rozwijających się rozpoczęcie studiów na jednej z polskich uczelni wyższych (w tym na Politechnice Gdańskiej) oraz otrzymanie stypendium.

Program "Poland My First Choice " daje kandydatom zagranicznym możliwość podjęcia w Polsce studiów stacjonarnych drugiego stopnia z miesięcznym stypendium NAWA. Ponadto program umożliwi bezpłatne studiowanie na uczelniach publicznych.

Oferta skierowana jest do kandydatów aplikujących do uczelni typu uniwersyteckiego nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki - w tym Politechniki Gdańskiej (sprawdź, które jeszcze uczelnie możesz wybrać). W ramach Programu zainteresowane osoby mogą wybrać dowolny kurs prowadzony w języku polskim lub angielskim.

Kto może skorzystać z programu?

• obywatele 44 krajów i terytoriów: Australia, Austria, Belgia, Bułgaria, Kanada, Chile, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Hongkong, Węgry, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Japonia, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Makau, Malta, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Wielka Brytania, Urugwaj, USA
  • którzy studiują na studiach licencjackich w jednym z wyżej wymienionych krajów i terytoriów lub ukończyli tam studia nie wcześniej niż w 2021
  • planują rozpocząć studia drugiego stopnia w Polsce w roku akademickim 2023/24

Termin składania wniosków

Zgłoszenia można dokonać do 15 czerwca 2023 r. do godziny 15:00.

Więcej informacji o programie można znaleźć tutaj. W przypadku pytań prosimy o kontakt z NAWA (pmfc@nawa.gov.pl) lub zespołem rekrutacyjnym Gdańsk Tech (study@pg.edu.pl).

Poprzednie edycje Poland My First Choice w skrócie: w dwóch poprzednich edycjach programu stypendia otrzymali studenci z 19 krajów, w tym najwięcej z Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Korei Południowej i Litwy. 19 uczelni zostało wybranych przez stypendystów jako instytucje goszczące. Stypendyści programu najczęściej wybierali kierunki z zakresu stosunków międzynarodowych, zarządzania, ekonomii i finansów, filologii i kulturoznawstwa, data science.