PG nawiązała współpracę z Nanjing University | Politechnika Gdańska

PG nawiązała współpracę z Nanjing University

wizyta delegacji z Nanjing University
zdjęcie: Krzysztof Krzempek / PG
W poniedziałek, 16 października Politechnika Gdańska gościła przedstawicieli Nanjing University (Chiny).

Nanjing University jest ważną instytucją szkolnictwa wyższego w Chinach, zajmującą wysokie 73. miejsce w prestiżowym Times Higher Education World University Ranking (edycja: 2023).

W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Nanjing University Prof. Tan Zhe-min, a także Prof. Lu Andong, Prodziekan Wydziału Architektury i Planowania Urbanistycznego, Prof. Cheng Wei, Wydział Matematyki, Dr. LI Xiaorong, Dyrektor Biura ds. Współpracy Międzynarodowej oraz Pani Hong Yuxing, Zastępca Dyrektora Biura Współpracy Międzynarodowej ds. Współpracy i Partnerstwa Globalnego. Z ramienia Politechniki Gdańskiej w spotkaniu uczestniczyli Rektor PG Prof. Krzysztof Wilde, Prof. Janusz Nieznański, Prorektor ds. Internacjonalizacji i innowacji, Prof. Christian Jungnickel, Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z instytucjami naukowo-dydaktycznymi państw azjatyckich, Prof. Jakub Szczepański, Prodziekan ds. nauki na Wydziale Architektury, Prof. Paweł Możejko, Dyrektor Instytutu Fizyki i Informatyki Stosowanej na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Monika Czerepak, Zastępca Kierownika Działu Współpracy Międzynarodowej oraz Rong Li, Koordynator ds. Azjatyckich w Dziale Współpracy Międzynarodowej.

Podczas spotkania podkreślono chęć zacieśnienia współpracy pomiędzy obiema uczelniami w zakresie m.in. wymian studenckich oraz realizacji wspólnych projektów badawczych. Efektem spotkania było podpisanie przez rektorów Politechniki Gdańskiej i Nanjing University tzw. Memorandum of Understanding.