Aplikuj o stypendium na RWTH University w Niemczech (do 31 grudnia) | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-20

Aplikuj o stypendium na RWTH University w Niemczech (do 31 grudnia)

www
Käte Hamburger Kolleg: Cultures of Research, będące częścią RWTH Aachen University w Niemczech, oferuje dziesięć stypendiów badawczych dla naukowców z dziedziny humanistyki, nauk społecznych, nauki, technologii oraz społeczeństwa (STS), a także z nauk przyrodniczych i technicznych. Stypendia mogą rozpocząć się między czerwcem a październikiem 2024 roku. Termin składania wniosków upływa 31 grudnia 2023 roku.

Käte Hamburger Kolleg: Cultures of Research (c:o/re) to Międzynarodowe Centrum Badań Zaawansowanych na RWTH Aachen University, finansowane przez Niemieckie Ministerstwo Edukacji i Badań. Jednym z jego celów jest zapewnienie przestrzeni dla stypendystów do rozwijania swoich projektów badawczych w dynamicznym środowisku akademickim.

Stypendia

Pobyt w ramach stypendium może potrwać maksymalnie 12 miesięcy. Stypendia obejmują pełną dotację, zależną od doświadczenia zawodowego wnioskodawców, wyposażone biura, wsparcie logistyczne oraz dostęp do interdyscyplinarnego środowiska badawczego i laboratoriów badawczych na RWTH Aachen University. Uczestnicy, którzy na uczelni macierzystej wezmą urlop bez wynagrodzenia na czas odbywania stypendium, otrzymają rekompensatę finansową w formie stypendium (więcej informacji można znaleźć w ulotce informacyjnej, którą można pobrać poniżej). Aby stworzyć intelektualnie stymulujące środowisko, stypendia są przyznawane w formie pobytu stałego, co oznacza, że stypendyści powinni regularnie przebywać w Aachen podczas trwania stypendium. Dlatego konieczne jest zamieszkanie w Aachen lub okolicach, a organizator może pomóc stypendystom w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania.

Wnioski

Termin składania wniosków upływa 31 grudnia 2023 roku. Uczestnicy mogą ubiegać się o stypendia juniorskie lub seniorskie. Dla stypendiów juniorskich wymagane jest pomyślne ukończenie doktoratu, natomiast stypendia seniorskie wymagają profesury (profesora nadzwyczajnego lub zwyczajnego) lub porównywalnej pozycji (np. starszego wykładowcy). Wnioski (w języku angielskim) powinny zawierać list motywacyjny (1 strona), CV (tabelaryczne, maksymalnie 2 strony), zarys projektu, w tym zamierzone cele/wyniki projektu (maksymalnie 1300 słów) oraz listę publikacji. Ponadto, wnioskodawcy powinni dostarczyć próbkę swojej twórczości (artykuł naukowy lub rozdział z książki). Wnioski należy składać za pośrednictwem platformy online dostępnej tutaj.

O organizatorze

Käte Hamburger Kolleg: Cultures of Research (c:o/re) jest częścią RWTH Aachen University w Niemczech, jednej z największych technicznych uczelni w Europie, posiadającej 47 000 studentów.

Aby uzyskać więcej informacji, można pobrać broszurę: CoRe_Aachen_Call for Fellows_24-25 (pdf, 357.99kB) lub sprawdzić FAQ.

Dział Współpracy MIędzynarodowej PG nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszenia. W celu uzyskania szczegółów, prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorami pod adresem e-mailowym: lisa.beitzel@zhv.rwth-aachen.de.