PG zacieśnia współpracę z Dalian Minzu University | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-27

PG zacieśnia współpracę z Dalian Minzu University

Gdańsk Tech
W piątek, 24 listopada przedstawiciele Politechniki Gdańskiej uczestniczyli w spotkaniu z gośćmi z Dalian Minzu University (Chiny). Celem wydarzenia było omówienie możliwości współpracy pomiędzy uczelniami.

W skład delegacji Politechniki Gdańskiej, pod przewodnictwem Prof. Janusza Nieznańskiego, Prorektora ds. Internacjonalizacji i innowacji, weszli Prof. Christian Jungnickel, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Azjatyckimi Instytucjami Szkolnictwa Wyższego, a także: Prof. Agata Kot-Wasik (Dziekan Wydziału Chemii) i Prof. Marek Tobieszewski (Prodziekan ds. Nauki Wydziału Chemii) oraz Anna Modrzejewska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Rong Li, Pełnomocnik ds. Spraw Azjatyckich. Z ramienia Dalian Minzu University, delegację kierował Prof. Zhang Subiao, Wiceprezydent, wraz z Prof. Cao Jijuan, Dziekanem Wydziału Nauk o Życiu, i Docentem Han Lingyu, Adiunktem z Wydziału Nauk o Życiu.

W trakcie spotkania przedstawiciele obu uczelni wyraziły zainteresowanie rozwijaniem wspólnych inicjatyw badawczych oraz wymianą kadry naukowej i studentów. Rozmowy dotyczyły także możliwości zorganizowania w przyszłości wspólnych konferencji i innych wydarzeń naukowych. W trakcie spotkania Prof. Janusz Nieznański i Prof. Zhang Subiao wymieniali się też spostrzeżeniami na temat strategii internacjonalizacji uczelni wyższych. Spotkanie podsumowano obustronną chęcią zacieśnienia współpracy pomiędzy Politechniką Gdańską a Dalian Minzu University.