Poprowadź zajęcia na uczelni w Hiszpanii | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-06

Poprowadź zajęcia na uczelni w Hiszpanii

szkoła letnia w Hiszpanii
Jeżeli jesteś nauczycielem akademickim i chciałbyś/chciałabyś poprowadzić latem zajęcia na uczelni zagranicznej koniecznie zgłoś się do udziału w Międzynarodowej Szkole Letniej organizowanej przez University of A Coruna w Hiszpanii (15-26 lipca 2024). Na wyjazd można uzyskać dofinansowanie z programu Erasmus+. 

Udział w Universidade da Coruña's International Summer School to świetna okazja dla nauczycieli akademickich, aby zdobyć doświadczenie w prowadzeniu zajęć w międzynarodowym środowisku, podszlifować swój angielski, podnieść kompetencje międzykulturowe i nawiązać znajomości z kolegami i koleżankami z uczelni z różnych części Europy i nie tylko. 


Termin 

Międzynarodowa Szkoła Letnia odbędzie się w dniach 15 - 26 lipca 2024 r.. Wykłady są zaplanowane od poniedziałku do piątku od 10:00 do 14:00 (za wyjątkiem czwartku, 25 lipca, kiedy w Hiszpanii wypada święto i wolne od pracy i nauki). 


Miejsce 

Wydarzenie odbędzie się na University of A Coruna w północno-zachodniej Hiszpanii. 


Kto może się zgłosić?

Do poprowadzenia zajęć w ramach Międzynarodowej Szkoły Letniej mogą zgłaszać się nauczyciele akademiccy z tytułem min. doktora i posługujący się językiem angielskim na poziomie przynajmniej B2. 


Warunki kursu

Zgłaszany kurs musi być poprowadzony w języku angielskim, obejmować 42 godziny zajęć (podzielone na dwa tygodnie - od 15 do 26 lipca) i 6 punktów ECTS. Ważna informacja - jeden, dwutygodniowy kurs może być poprowadzony przez dwóch wykładowców (jeden wykładowca prowadzi zajęcia przez pierwszy tydzień, drugi wykładowca przez drugi tydzień kursu). 


Dofinansowanie

Na wyjazd można otrzymać dofinansowanie z programu Erasmus+ - w przypadku wyjazdu do Hiszpanii to 1 160 euro (1 210 euro jeżeli skorzysta się z zielonego transportu). Z dofinansowania pracownik musi opłacić wszystkie koszty związane z wyjazdem, w tym nocleg, zakwaterowanie, wyżywienie itd.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest przejście procedury wyjazdowej, w tym złożenie wszystkich wymaganych dokumentów w terminie (cała procedura jest opisana na tej stronie internetowej). Dofinansowanie można uzyskać na max. 5 dni (czyli wykładowca, który zdecyduje się poprowadzić dwutygodniowy kurs od 15 do 26 lipca może uzyskać dofinansowanie tylko na połowę wyjazdu, ale jeśli dwóch nauczycieli podzieli dwutygodniowy kurs na dwie części i każdy z nich poprowadzi jeden tydzień zajęć, wówczas każdy z nich otrzyma dofinansowanie na cały, pięciodniowy wyjazd). 


Termin nadsyłania zgłoszeń

Zgłoszenia są przyjmowane do poniedziałku, 11 grudnia. 


Formularz zgłoszeniowy 

Aby zgłosić się do udziału w Szkole Letniej należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej wydarzenia, a następnie wysłać go na adres mailowy iss@udc.es. W formularzu należy wpisać m.in. ogólne informacje o kursie, CV prowadzącego, metody dydaktyczne itp. W przypadku jeżeli kurs poprowadzi dwóch wykładowców, należy złożyć tylko jeden formularz. 

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej University of A Coruna. 


Dział Współpracy Międzynarodowej nie odpowiada za treść ogłoszenia. W sprawach związanych ze Szkołą Letnią prosimy o kontakt bezpośrednio z University of A Coruna. DWM z chęcią udzieli natomiast informacji dotyczących samego dofinansowania do wyjazdu w ramach programu Erasmus+. 

279 wyświetleń