Sprawdź ofertę stypendiów DAAD (Niemcy) | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-06

Sprawdź ofertę stypendiów DAAD (Niemcy)

stypendia
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą programów stypendialnych dla studentów i absolwentów, doktorantów i młodych naukowców oraz naukowców i nauczycieli akademickich, oferowanych przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD). 

DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) to jedna z najważniejszych na świecie organizacji wspierających międzynarodową wymianę akademicką. Budżet DAAD pochodzi głównie ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec oraz innych ministerstw federalnych, jak również z dotacji Unii Europejskiej, przedsiębiorstw komercyjnych i różnorodnych organizacji, a także rządów innych krajów. Swoją działalność na rzecz polsko-niemieckiej współpracy akademickiej DAAD prowadzi nieprzerwanie od 1958 roku. Przedstawicielstwo DAAD w Polsce znajduje się w Warszawie. 


DAAD oferuje programy stypendialne dla:


Na stronie organizacji znajduje się wyszukiwarka stypendiów DAAD oraz innych wybranych organizacji stypendialnych skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i naukowców (obecnie w bazie jest ponad 20 ofert stypendiów dla obywateli Polski - stan na 6 listopada 2023).

Warto również zapoznać się z podstroną z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ), na której można sprawdzić, czy spełnia się wymagania kwalifikujące do otrzymania stypendium, jakie są kryteria znajomości języka umożliwiające skorzystanie z oferty, jak złożyć wniosek i wiele innych. 

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z DAAD - lista kontaktowa

Pobierz ulotkę z ofertą programów stypendialnych DAAD: ulotka DAAD (pdf, 1.34MB)

115 wyświetleń