TU Berlin zaprasza do udziału w Szkole Letniej 2024 (zapisy do 1 lipca) | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-01-11

TU Berlin zaprasza do udziału w Szkole Letniej 2024 (zapisy do 1 lipca)

Szkoła Letnia TU Berlin
TU Berlin - jedna z wiodących uczelni technicznych w Niemczech, zaprasza studentów, doktorantów i pracowników z całego świata do udziału w kursach organizowanych w ramach Szkoły Letniej (1 lipca - 23 sierpnia 2024 roku). Zachęcamy studentów Politechniki Gdańskiej do rejestracji na wydarzenie. 

W ramach Szkoły Letniej organizowanej przez TU Berlin studenci będą mogli wziąć udział w kursach z zakresu informatyki, zrównoważonego rozwoju, projektowania, przedsiębiorczości i wielu innych ciekawych i aktualnych zagadnień. Zachęcamy studentów Politechniki Gdańskiej do skorzystania z okazji i udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, w trakcie którego będziecie mogli nie tylko zdobyć wiedzę i umiejętności ważne w przyszłej karierze inżyniera, ale również poznać kolegów z całego świata, nawiązać przyjaźnie i spędzić część wakacji w pięknym Berlinie😉

ZAREJESTRUJ SIĘ DO UDZIAŁU W SZKOLE LETNIEJ NA TU BERLIN


Kto może wziąć udział w Szkole Letniej?

Studenci studiów I i II stopnia, doktoranci, nauczyciele akademiccy, naukowcy oraz pracownicy administracyjni. 


W jakich terminach odbędzie się Szkoła Letnia?

Szkoła Letnia odbędzie się w dniach 1 lipca - 23 sierpnia. Poszczególne kursy trwają od 2 do 4 tygodni. Studenci mogą wybrać kurs w jednym z poniższych terminów: kursy stacjonarne: 1-12 lipca lub 15 lipca - 9 sierpnia lub 12-23 sierpnia oraz kursy online: 15 lipca - 9 sierpnia lub 12-23 sierpnia. 
 

Na jakie kursy można się zapisać w ramach Szkoły Letniej? 

Studenci mają do wyboru 20 kursów w formie stacjonarnej oraz 1 kurs w formie online, w tym m.in.: Engineering Innovation, Sustainable Buildings: Principles and Modelling, CanSat: Satellite Design, Innovation & Entrepreneurship czy Fly High: Drones for the Public Benefit i wiele innych. Listę wszystkich kursów w wraz z opisami można znaleźć tutaj


Czy za udział w Szkole Letniej otrzymam punkty ECTS?

Tak, w zależności od wybranego kursu uczestnicy otrzymają od 3 do 5 punktów ECTS. 


W jakim języku będą prowadzone zajęcia?

Zajęcia w ramach Szkoły Letniej będą prowadzone w języku angielskim. 


Jaki jest koszt udziału w Szkole Letniej?

Udział w Szkole Letniej jest płatny. Każdy uczestnik przy rejestracji musi wpłacić opłatę rejestracyjną w wysokości 60 euro, a następnie w zależności od wybranego kursu opłacić swój udział. Ceny za kurs wahają się od 550 euro do 2470 euro za kurs stacjonarny oraz 1080 euro za kurs online. Niestety, nie ma możliwości, aby na wyjazd otrzymać z Politechniki Gdańskiej dofinansowanie w ramach programu Erasmus+. 

Co organizatorzy zapewniają organizatorzy w ramach opłaty za udział?
- program socjalny (wycieczki, bilety wstępu do muzeów, aktywności sportowe itp.),
- bilety na komunikację miejską w Berlinie,
- dostęp do Wi-Fi i biblioteki uczelnianej. 
 

Czego organizatorzy nie zapewniają, czyli co uczestnik musi pokryć z własnych środków?
- transport do i z Berlina, 
- zakwaterowanie, przy czym istnieje możliwość zarezerwowania noclegu poprzez TU Berlin. Ceny noclegu w takim przypadku, w zależności od wybranego hotelu i rodzaju pokoju, wahają się od 882 euro do 1848 euro za cały pobyt w ramach danego kursu. Więcej informacji można znaleźć tutaj. Uczestnicy mogą również zapewnić sobie zakwaterowanie we własnym zakresie - nie trzeba korzystać z noclegów oferowanych przez TU Berlin. Ważne - TU Berlin nie oferuje miejsc noclegowych w swoich akademikach. 


Gdzie można znaleźć więcej informacji o Szkole Letniej?

Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia strony www.tu.berlin/en/international/summer-school/summer-school. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z organizatorami pod adresem mailowym tubsummerschool@tubs.de
 


Dział Współpracy Międzynarodowej nie odpowiada za treść ogłoszenia. We wszelkich sprawach związanych ze Szkołą Letnią prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorami, czyli TU Berlin. 

1241 wyświetleń