ENHANCE zaprasza: dyskusja o kompetencjach przyszłości (piątek, 23 lutego) | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-02-07

ENHANCE zaprasza: dyskusja o kompetencjach przyszłości (piątek, 23 lutego)

ENHANCE Conversation
Sojusz ENHANCE zaprasza do udziału w spotkaniu online, którego tematem przewodnim będą kompetencje przyszłości (piątek, 23 lutego, godzina 15:00).
ZAREJESTRUJ SIĘ NA SPOTKANIE

Spotkanie z cyklu ENHANCE Conversations:
KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI
piątek, 23 lutego
od 15:00 do 16:30
transmisja na żywo na kanale YouTube ENHANCE

W piątek, 23 lutego Sojusz ENHANCE zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu ENHANCE Conversations, w trakcie którego uczestnicy wraz z zaproszonymi ekspertami spróbują odpowiedzieć na pytanie o to, jakich umiejętności powinniśmy uczyć, aby absolwenci uczelni wyższych mogli skutecznie odpowiadać na wyzwania społeczne i potrafili sprostać potrzebom przyszłego rynku pracy.

Punktem wyjścia do dyskusji będą następujące pytania:
• Jakie są najważniejsze kompetencje, którymi będą musieli wykazywać się absolwenci kierunków STEM w ciągu następnych 10 lat?
• Czy nierówności (związane z płcią) mogą być rozwiązane poprzez szkolenia z kompetencji?
• Czy europejskie wartości, takie jak demokracja, wolność słowa, itp., mogą być przekładane na to, jak uczymy kompetencji?
• Jak duży nacisk powinniśmy kłaść na sztuczną inteligencję, jeśli chodzi o nauczanie kompetencji?
• Jak Europa może być konkurencyjna i jednocześnie globalnie inkluzywna?
• Jakich kompetencji uczymy w Europie z sukcesem?
• Z nauczaniem jakich kompetencji mamy w Europie problem?

W roli ekspertów wystąpią:

• Prof. Ena Voûte, Prorektor ds. międzynarodowych, Delft University of Technology (Holandia)
  • Prof. Jose Monserrat del Rio, Prorektor ds. międzynarodowych, Universitat Politécnica de Valéncia (Hiszpania)
  • Katrin Redmann, Dyrektor Naczelna w SAP Lab Paris
  • Dr Anne Schreiter, Dyrektor Naczalna, German Scholars Organisation

Zachęcamy do udziału w spotkaniu nauczycieli akademickich, pracowników centrów edukacyjnych, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

ENHANCE Conversations to cykl spotkań z udziałem wybitnych ekspertów, których celem jest dyskusja na temat globalnych wyzwań i wspólne poszukiwanie rozwiązań.