Wyjazdy studentów z programu Erasmus - aktualne stawki stypendiów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-02-09

Wyjazdy studentów z programu Erasmus - aktualne stawki stypendiów

komunikat dla studentów
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wyjazdami studentów na zagraniczne studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ nastąpiła zmiana projektu, z którego dofinansowywane są mobilności i tym samym zaktualizowane zostały stawki stypendiów na semestr letni 2023/2024.

Wyjazdy na zagraniczne studia i praktyki z programu Erasmus+ cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów Politechniki Gdańskiej. To bardzo dobra wiadomość, bo taki wyjazd to możliwość zdobycia cennej wiedzy, nabycia nowych kompetencji, nawiązania znajomości z kolegami z całego świata i co równie ważne, odwiedzenia Europy i nie tylko.

- Wnioski studentów o wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ są wciąż na bieżąco przyjmowane, ale w związku z tym, że wyczerpaliśmy środki w jednym projekcie, musimy skorzystać z kolejnego, w którym stawki stypendiów są inne. Zachęcamy, w szczególności studentów, którzy niedługo mają podpisać umowy o wyjazd i tych, którzy dopiero planują mobilność, do zapoznania się z aktualną tabelą, w które określona jest wysokość dofinansowania do wyjazdu - mówi Anna Modrzejewska, Kierownik Centrum Współpracy Międzynarodowej.

WYJAZDY NA STUDIA

W przypadku wyjazdów na studia studenci mogą liczyć na stypendia w wysokości od 450 do 550 euro miesięcznie w zależności od kraju, do którego wyjeżdżają:

• stawka 550 euro miesięcznie: Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy
  • stawka 450 euro miesięcznie: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

WYJAZDY NA PRAKTYKI

W przypadku wyjazdów na praktyki studenci mogą liczyć na stypendium w wysokości od 600 do 700 euro miesięcznie w zależności od kraju, do którego wyjeżdżają:

• stawka 700 euro miesięcznie: Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy
  • stawka 600 euro miesięcznie: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Macedonia Północna, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry

DODATKOWE DOFINANSOWANIE

Jednocześnie przypominamy, że dodatkowe środki na wyjazdy mogą otrzymać studenci:

• którzy skorzystają z ekologicznych środków transportu – 50 euro jednorazowego dodatku plus dodatkowe środki na podróż
  • którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności lub/i otrzymują stypendium socjalne – dodatkowe 250 euro miesięcznie

Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów studentów w ramach programu Erasmus+ można znaleźć tutaj: studia oraz praktyki.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Centrum Współpracy Międzynarodowej:

Justyna Ksionek
justyna.ksionek@pg.edu.pl