Po powrocie. Jak się rozliczyć? | Politechnika Gdańska

Po powrocie. Jak się rozliczyć?

W ciągu dwóch tygodni od daty zakończenia wyjazdu musisz rozliczyć się z wyjazdu w Dziale Współpracy Międzynarodowej oraz na swoim wydziale (jeżeli dany wydział wymaga takiego rozliczenia - informacji w tym zakresie udzielają koordynatorzy wydziałowi programu Erasmus+). Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które należy zrobić w ramach rozliczenia. Niespełnienie któregokolwiek z poniższych punktów może wiązać się z koniecznością zwrotu części lub całości stypendium.

Rozliczenie wyjazdu - co trzeba zrobić?

1. dostarczyć do Działu Współpracy Międzynarodowej dwa oryginały dokumentu "Learning Agreement Student Mobility for Traineeships_after mobility" podpisane i podpieczętowane przez instytucję, w której odbyły się praktyki,
2. wypełnić online ankietę-raport stypendysty programu Erasmus+ - link otrzymasz na maila w dniu zakończeniu pobytu,
3. dostarczyć do dziekanatu wymagane przez wydział dokumenty (jeżeli dziekanat wymaga takich dokumentów).

Rozliczenie wyjazdu w sytuacji, w której wyjazd był krótszy niż planowano

1. jeżeli różnica pomiędzy potwierdzonym okresem pobytu, a tym wskazanym w umowie o dofinansowanie będzie większa niż 5 dni, przy rozliczeniu z pobytu będzie brana pod uwagę data rozpoczęcia i zakończenia wskazana w potwierdzeniu pobytu (i tym samym wysokość dofinansowania zostanie jeszcze raz przeliczona; musisz się liczyć z koniecznością zwrotu części stypendium lub tym, że ostatnia transza stypendium będzie mniejsza),

2. jeżeli różnica pomiędzy potwierdzonym okresem, a tym wskazanym w umowie o dofinansowanie wyniesie 5 dni lub mniej, zostanie Ci zaliczony okres pobytu wskazany w umowie o dofinansowanie (wtedy wysokość stypendium nie zmienia się; nie będziesz musiał zwracać pieniędzy).