Po powrocie. Jak się rozliczyć? | Politechnika Gdańska

Po powrocie. Jak się rozliczyć?

W ciągu dwóch tygodni od daty zakończenia wyjazdu musisz rozliczyć się z wyjazdu w Dziale Współpracy Międzynarodowej oraz na swoim wydziale (jeżeli dany wydział wymaga takiego rozliczenia - informacji w tym zakresie udzielają koordynatorzy wydziałowi programu Erasmus+). Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które należy zrobić w ramach rozliczenia. Niespełnienie któregokolwiek z poniższych punktów może wiązać się z koniecznością zwrotu części lub całości stypendium.

Rozliczenie wyjazdu - co trzeba zrobić?

1. wysłać do Działu Współpracy Międzynarodowej dokument "Confirmation of stay_studies" na wzorze Politechniki Gdańskiej lub uczelni zagranicznej,
2. wysłać do Działu Współpracy Międzynarodowej dokument "Transcript of records" (wykaz ocen) zdobytych na uczelni zagranicznej,
3. wysłać do Działu Współpracy Międzynarodowej potwierdzenie odbycia "zielonej podróży", czyli:
- w przypadku carpoolingu: dokument "Oświadczenie Green Travel_po powrocie"
- w przypadku podróży pociągiem lub autobusem: kopie biletów
4. wypełnić online ankietę-raport stypendysty programu Erasmus+ - link do ankiety otrzymasz na maila w dniu zakończeniu pobytu,
5. dostarczyć do dziekanatu wymagane przez wydział dokumenty (jeżeli są wymagane).

Rozliczenie wyjazdu w sytuacji, w której wyjazd był krótszy niż planowano

Jeśli potwierdzony okres pobytu będzie krótszy niż ten wskazany w umowie o dofinansowanie, rozliczenie finansowe wygląda następująco:

1. jeżeli różnica pomiędzy potwierdzonym okresem pobytu, a tym wskazanym w umowie o dofinansowanie będzie większa niż 5 dni, przy rozliczeniu z pobytu będzie brana pod uwagę data rozpoczęcia i zakończenia wskazana w potwierdzeniu pobytu (i tym samym wysokość dofinansowania zostanie jeszcze raz przeliczona; musisz się liczyć z koniecznością zwrotu części stypendium lub tym, że ostatnia transza stypendium będzie mniejsza),

2. jeżeli różnica pomiędzy potwierdzonym okresem, a tym wskazanym w umowie o dofinansowanie wyniesie 5 dni lub mniej, zostanie Ci zaliczony okres pobytu wskazany w umowie o dofinansowanie (wtedy wysokość stypendium nie zmienia się; nie będziesz musiał zwracać pieniędzy).