ENHANCE zaprasza: Dzień Ukrainy na Politechnice Warszawskiej (6 czerwca) | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-10

ENHANCE zaprasza: Dzień Ukrainy na Politechnice Warszawskiej (6 czerwca)

ENHANCE zaprasza: Dzień Ukrainy na Politechnice Warszawskiej
Zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów do udziału online w Dniu Ukrainy, który odbędzie się w czwartek, 6 czerwca w godzinach 9:00-14:00. Organizatorem wydarzenia jest Politechnika Warszawska. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WYDARZENIE*
*rejestracja oznacza udział online


Dzień Ukrainy odbędzie się w ramach ENHANCE Task Force Ukraine - jednej z inicjatyw konsorcjum uniwersytetów europejskich ENHANCE, do którego należy również Politechnika Gdańska. Wydarzenie jest organizowane przez Politechnikę Warszawską we współpracy z Universitat Politècnica de València (Hiszpania) i z udziałem politechnik z Kijowa i Lwowa. 

Dzień Ukrainy odbędzie się w formie hybrydowej - na Politechnice Warszawskiej, Universitat Politècnica de València oraz zdalnie i będzie prowadzone w języku angielskim. I to właśnie do udziału online zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej. 


PROGRAM

9.00– 9.30 – Inauguracja z udziałem władz uczelni
9.30–10.00 –  Koncert zespołu Werchowyna
10.00–10.15 – Quiz Ile wiesz o Ukrainie?
10.20–10.40 – Krótki film o Ukrainie z elementami interaktywnymi
10.40–11.10 – Nowoczesna Ukraina z perspektywy młodych ludzi –  obserwacje studentów
11.10–11.25 –  Studia na Ukrainie z punktu widzenia studentów i nauczycieli akademickich – politechniki w Kijowie i Lwowie
11.25–11.45 – Przerwa na kawę
11.45–12.15 – Warsztaty – Kultura i zwyczaje
12.20–12.50 – Warsztaty – Ludzie, dobrobyt, pokój – Odbudowa Ukrainy po wojnie – wizja studentów
12.50–13.20 – Warsztaty – Muzyka, tradycje, kuchnia, język ukraiński
13.20–13.45 – Quiz z wiedzy o Ukrainie z nagrodami
13.45–14.00 – Zakończenie
14.00 – Smaki Ukrainy – degustacja ukraińskich potraw


W ramach ENHANCE Task Force Ukraine realizowane są działania wspierające społeczność ukraińską, w tym pracowników i studentów Politechniki Kijowskiej oraz Politechniki Lwowskiej. Liderem zadania jest Politechnika Warszawska. Koordynatorkami czerwcowego Dnia Ukrainy są: dr Katarzyna Zambrzycka-Papuda z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW, liderka ENHANCE Task Force Ukraine oraz mgr Dorota Chromińska, pełnomocnik Studium Języków Obcych PW ds. współpracy z ENHANCE i koordynatorka tandemów językowych w ramach ENHANCE.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Politechniki Warszawskiej: www.cwm.pw.edu.pl


Udział pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej w tym wydarzeniu jest możliwy dzięki temu, że nasza uczelnia należy do Sojuszu ENHANCE. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej pg.edu.pl/international. Możesz też do nas napisać na adres enhance@pg.edu.pl.  

86 wyświetleń