Warsztaty dla pracowników akademickich - trwają zapisy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-18

Warsztaty dla pracowników akademickich - trwają zapisy

Grupa ludzi siedzących w sali i rozmawiających
Od 6 do 27 października trwa nabór na warsztaty z różnic kulturowych dla pracowników akademickich Politechniki Gdańskiej. Spotkania są organizowane w ramach projektu "Hej, wszystko OK?".

We wrześniu na Politechnice Gdańskiej ruszył ogólnouczelniany projekt "Stworzenie systemu wsparcia emocjonalnego dla studentów zagranicznych studiujących na Politechnice Gdańskiej" (nazwa marketingowa projektu: "Hej, wszystko OK?"). W ramach tej inicjatywy zaplanowanych zostało wiele działań z zakresu wellbeing oraz komunikacji skierowanych nie tylko do studentów, ale również pracowników PG.

Jednym z nich są warsztaty z różnic kulturowych i szoku kulturowego, w których mogą wziąć udział pracownicy akademiccy uczelni, w szczególności ci, którzy prowadzą zajęcia ze studentami zagranicznymi. Warsztaty mają na celu pomóc wykładowcom w planowaniu i prowadzeniu zajęć w grupach wielokulturowych.

Podobne warsztaty, ale dla pracowników administracyjnych, odbyły się w poprzedniej edycji projektu w latach 2021-2022 [zobacz zdjęcia]. Podobnie, jak w przypadku zajęć dla administracji, warsztaty dla pracowników akademickich poprowadzi Anna Modrzejewska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

Warsztaty odbędą się w dwóch terminach:
- grupa I: 7, 21 i 28 listopada w godzinach 9:00-14:00
- grupa II: 8, 22 i 29 listopada w godzinach 9:00-14:00

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez formularz online (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Więcej informacji o warsztatach można znaleźć na stronie projektu.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego z Działem Współpracy Międzynarodowej pod adresem wellbeing@pg.edu.pl