Warsztaty z różnic kulturowych dla pracowników akademickich | Politechnika Gdańska

Treść strony

Warsztaty z różnic kulturowych dla pracowników akademickich

Prowadząc wykłady i warsztaty w grupach, w których są studenci zagraniczni, na pewno zauważyliście ich różnice w podejściu do tematu poczucia czasu i związanych z tym punktualności⏰ i terminowości📅 czy zaangażowaniu w pracę w grupach. Zdarza się, że te różnice są tak duże, że mają wpływ na to, jak wyglądają zajęcia, współpraca między studentami, ale też Wasze poczucie satysfakcji z pracy. 

Dlatego to ważne, aby o tych różnicach myśleć mając z tyłu głowy kontekst kulturowy. Dzięki temu łatwiej zrozumieć zachowania i postawy studentów, którzy przyjeżdżając na studia do Polski zabierają ze sobą cały swój background kulturowy🌏. Warsztaty z różnic kulturowych, na które zapraszamy mają pomóc Wam - pracownikom akademickim, w planowaniu, organizacji i prowadzeniu zajęć w grupach międzykulturowych. 


Zapisy

Zapisy na warsztaty będą prowadzone od 1 do 24 lutego poprzez formularz online poniżej (czerwony przycisk). Z góry uprzedzamy, że liczba miejsc jest ograniczona. Przed zapisaniem się prosimy przeczytać regulamin udziału w projekcie oraz zapoznać się z dokumentami, które jako uczestnicy wydarzeń będziecie musieli wypełnić i podpisać. I pamiętajcie proszę - jeśli z jakiś powodów będziecie musieli zrezygnować z udziału w zajęciach, napiszcie do nas na wellbeing@pg.edu.pl  (może ktoś inny skorzysta z tego miejsca🙂). 

Ważna informacja: osoby, które zapisały się na warsztaty z różnic kulturowych i szoku kulturowego w ubiegłym roku i otrzymały informację, że zajęcia są przełożone na 2023 rok, nie muszą się ponownie zapisać. Wszystkie te osoby otrzymają maila, z pytaniem czy są zainteresowane udziałem w warsztatach w marcowych terminach, a jeśli tak, z którą grupą. 

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY


Kiedy odbędą się warsztaty?

Zapisując się na zajęcia wybierasz jedną z czterech grup.Warsztaty odbędą się w dniach:
grupa I: 6,13, 20 i 27 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)
grupa II: 7,14, 21 i 28 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)
grupa III: 9, 16, 23 i 30 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)
grupa IV: 10,17, 24 i 31 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)


Gdzie będą się odbywać warsztaty?

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej w Bratniaku (budynek nr 23). Uczestnikom zapewnimy drobny catering😉🥗.


Kto może zapisać się na warsztaty?

Na zajęcia zapraszamy głównie pracowników dydaktycznych, którzy prowadzą na PG zajęcia ze studentami i doktorantami zagranicznymi (polskojęzycznymi i anglojęzycznymi). Pozostali pracownicy (naukowy, administracyjni) zainteresowni udziałem w warsztatach również mogą się zapisać, ale na listę rezerwową (zgłoszenia będą przyjmowane w miarę dostępności miejsc).