Legalizacja pobytu w Polsce - spotkanie informacyjne (16 października) | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-01

Legalizacja pobytu w Polsce - spotkanie informacyjne (16 października)

welcome office
Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza wszystkich nowo przyjętych, polskojęzycznych studentów i doktorantów zagranicznych na spotkanie informacyjne poświęcone legalizacji pobytu w Polsce (poniedziałek, 16 października, godzina 16:00).

Legalizacja pobytu to jedna z pierwszych rzeczy, jakie obowiązkowo muszą zrobić nowo przyjęci studenci i doktoranci zagraniczni po przyjeździe do Polski. Politechnika Gdańska oferuje im w tym zakresie wsparcie – na uczelni działa Welcome Office (część Działu Współpracy Międzynarodowej) – punkt obsługi zagranicznych studentów, doktorantów i pracowników.

W połowie października pracownicy Welcome Office poprowadzą spotkanie informacyjne, w trakcie którego krok po kroku wyjaśnią, jak wygląda proces legalizacji pobytu w Polsce.

Gdzie i kiedy odbędzie się spotkanie?

• data: poniedziałek, 16 października
  • godzina: od 16:00 do 17:00
  • miejsce: Welcome Office (budynek nr 11 – sprawdź na mapie)

Dla kogo jest to spotkanie?

Na spotkanie zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników, którzy pochodzą spoza strefy Schengen i których pobyt w Polsce będzie dłuższy niż aktualnie posiadana wiza. W szczególności na spotkanie zapraszamy nowo przyjętych studentów, doktorantów i pracowników.

Czy trzeba się wcześniej zarejestrować?

Tak, aby wziąć udział w spotkaniu 16 października należy wcześniej wypełnić formularz online

Czego się będzie można dowiedzieć na spotkaniu?

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Bauer-Mikołajczyk, która na co dzień pracuje w Welcome Office i zajmuje się obsługą studentów, doktorantów oraz pracowników zagranicznych. W trakcie wydarzenia będzie można dowiedzieć się:

• Jak wygląda procedura legalizacji pobytu dla studentówi pracowników spoza UE?
  • Gdzie załatwia się (w jakim urzędzie) sprawy związane z legalizacją pobytu?
  • Jakie dokumenty w jakim terminie należy dostarczyć?
  • Ile trwają formalności związane z legalizacją pobytu w Polsce?
  • Czy, aby zalegalizować pobyt w Polsce trzeba coś zapłacić?

W trakcie spotkania będzie również czas na zadawanie pytań przez uczestników.

Zapraszamy do Welcome Office

Przez cały rok pracownicy, studenci i doktoranci zagraniczni mogą korzystać z usług oferowanych w Welcome Office. Siedziba biura mieści się w budynku nr 11 (sprawdź na mapie). Welcome Office jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. Zachęcamy, aby wcześniej umówić się mailowo lub telefonicznie na spotkanie (szczególnie, jeżeli mamy ważną sprawę, która może zająć więc czasu).

Pytania dotyczące legalizacji pobytu, meldunku, numeru PESEL, ubezpieczenia zdrowotnego i innych ważnych kwestii z punktu widzenia obcokrajowców, można również kierować na adres mailowy welcome@pg.edu.pl lub kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 514 833 503 lub +58 347 21 00.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Welcome Office, na której można znaleźć wiele praktycznych związanych z organizacją życia w Polsce i Gdańsku.