Zawieszenie przyjmowania wniosków pracowników w programie Erasmus+ | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-01-31

Zawieszenie przyjmowania wniosków pracowników w programie Erasmus+

ważny komunikat
Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wyjazdami w ramach programu Erasmus+, z dniem 1 lutego 2024 roku składanie wniosków przez pracowników zostaje zawieszone do odwołania. Jednocześnie informujemy, że uczelnia podjęła już kroki w celu pozyskania dodatkowych środków na mobilności.

AKTUALIZACJA Z DNIA 27 MARCA 2024: Wnioski pracowników w programie Erasmus+ są ponownie przyjmowane. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pg.edu.pl/international


Możliwość składania wniosków zostanie zawieszona z dniem 1 lutego. Pracownicy, którzy złożyli wnioski, ale jeszcze nie otrzymali zgody na wyjazd, zostaną w ciągu najbliższych dwóch tygodni poinformowani, czy ich wnioski będą dalej procedowane.

Maria Doerffer, Koordynator uczelniany programu Erasmus+: - Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ cieszą się ogromną, niespotykaną nigdy wcześniej popularnością wśród pracowników Politechniki Gdańskiej. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że nasi pracownicy przykładają tak dużą wagę do rozwoju swoich kompetencji zawodowych, tym niemniej przyrost liczby zgłaszanych wyjazdów jest obecnie tak gwałtowny, że uczelnia musiała podjąć decyzję o zawieszeniu możliwości składania kolejnych wniosków o wyjazdy.

Uczelnia zaaplikowała o dodatkowe dofinansowanie wyjazdów w ramach programu Erasmus+, przygotowuje też wniosek o dofinansowanie na następny rok akademicki, jednak dopóki kolejne środki nie będą dostępne, możliwość wnioskowania o wyjazdy pozostanie zawieszona.

Wyjazdy dla studentów w ramach programu Erasmus+ są realizowane jak dotąd.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Współpracy Międzynarodowej pod adresem mailowym erasmus@pg.edu.pl.

571 wyświetleń