Finał kampanii "Rowerem na Uczelnię" za nami! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-26

Finał kampanii "Rowerem na Uczelnię" za nami!

Finał kampanii Rowerem na Uczelnię
21 października odbyło się uroczyste zamknięcie kampanii "Rowerem na Uczelnię". Kampania była realizowana wspólnie przez Politechnikę Gdańską i Uniwersytet Gdański w ramach Związku Uczelni Fahrenheita.

Od 4 maja do 30 września ponad 260 pracowników Politechniki rejestrowało swoje przejazdy rowerem lub hulajnogą do i z pracy w specjalnie przygotowanym przez Centrum Usług Informatycznych systemie, a w zamian otrzymywało gadżety przydatne w codziennych podróżach rowerem. Pracownicy zarejestrowali łącznie 11 867 przejazdów i przejechali łącznie ponad 90 tys. km, co przekłada się na ponad dwukrotne okrążenie Ziemi! Rekordzista kampanii przejechał ponad 3 tys. km! Dzięki temu oszczędzili ponad 10 tys. kg CO2 niewyemitowanego do atmosfery i nie wypalili 7200 litrów paliwa. To najważniejsze efekty środowiskowe, które są korzyścią dla wszystkich.

Podczas finału podsumowano kampanię, podziękowano wszystkim dojeżdżającym, zaś uczestnicy finału mogli sprawdzić swoją wiedzę o jednośladach.

Specjalne podziękowania należą się pracownikom CUI, którzy sprawnie przygotowali w pełni funkcjonalny system informatyczny będący podstawą przekazywania danych przez uczestników Kampanii.

Zwycięzcami kampanii okazali się:

- I miejsce: Marta Rogowska z WILiŚ
- II miejsce: Jan Wojtkiewicz z WETI
- III miejsce: Piotr Krzemiński z WILiŚ

Nagrody rzeczowe w postaci bonów zakupowych wręczył laureatom Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju - prof. Dariusz Mikielewicz.

Dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy wzięli udział w Kampanii. Zachęcamy do jak najczęstszych podróży rowerem  w kolejnej edycji wydarzenia!

/Fot. K. Krzempek/