Politechnika doceniona w rankingu THE World University Rankings by Subject 2023 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-26

Politechnika doceniona w rankingu THE World University Rankings by Subject 2023

THE WUR
Wydawnictwo Times Higher Education ogłosiło wyniki World University Rankings by Subject 2023. Politechnika Gdańska została sklasyfikowana w 4 kategoriach: Business and Economy, Computer Science, Engineering, Physical Sciences, z czego w dwóch z nich osiągnęliśmy najlepszy rezultat w Polsce!

W kategorii „Business and economy” Politechnika Gdańska została sklasyfikowana w przedziale 401-500, co jest najlepszym wynikiem spośród 16 sklasyfikowanych polskich uczelni. W kategorii tej odnotowaliśmy najlepszy w kraju rezultat w kryterium „Citations” (70,8 pkt), wysoko oceniono także kryteria „Industry income”(34,4 pkt) oraz „International outlook” (20,8 pkt).  Warto podkreślić, że Uczelnia w tej kategorii jest klasyfikowana po raz pierwszy.
Pełne wyniki rankingu w kategorii „Business and economy” dostępne są TUTAJ
W kategorii „Computer Science” nasza Uczelnia po raz kolejny uzyskała wynik w przedziale 601-800 razem z takimi ośrodkami jak Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Śląska oraz Politechnika Wrocławska. Najwyższej w kraju oceniono Uniwersytet Warszawski (95. miejsce).

Pełne wyniki rankingu w kategorii „Computer Science” dostępne są TUTAJ
W kategorii „Engineering” Politechnika Gdańska ponownie uplasowała się na 1. na 15. pozycji w skali Polski - w przedziale 601-800. Oznacza to utrzymanie pozycji wypracowanej w zeszłych latach. W tej kategorii Uczelnia uzyskała najlepsze rezultaty w kryteriach „Citations” (51,6 pkt) oraz „International outlook” (29,0 pkt).
Pełne wyniki rankingu w kategorii „Engineering” dostępne są TUTAJ
W kategorii „Physical Sciences” Politechnika Gdańska uplasowała się w przedziale 801-1000, a zatem na poziomie tym samym co Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, czy Politechnika Śląska. Łącznie w tej kategorii ujęto 1307 uczelni, w tym 17 z Polski. W tym przypadku nasza Uczelnia została sklasyfikowana nieco niżej niż w latach poprzednich.

Pełne wyniki rankingu w kategorii „Physical Sciences” dostępne są TUTAJ

Poprawa rozpoznawalności Politechniki Gdańskiej w międzynarodowych rankingach jest efektem prac wszystkich pracowników Uczelni. Dziękujemy za wzmożony wysiłek włożony w codzienną pracę.

87 wyświetleń