Wizyta Komisji Oceniającej ACEEU | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-12

Wizyta Komisji Oceniającej ACEEU

Wizyta ACCEU
Na zdjęciu od lewej prof. D. Mikielewicz - prorektor ds. rozwoju i organizacji, prof. T. Klimczuk - przedstawiciel Rady Uczelni, dr A. Lendzion - z-ca dyrektora Centrum HR, prof. K. Wilde - rektor PG, dr J. Zhang - członek ACEEU, A. Cholewińska, B. Urbańska - Centrum Analiz Strategicznych, prof. T. Kliewe, dr S. Ratajczak - członkowie ACCEU, prof. J. Nieznański - prorektor ds. umiędzynarodowienia i innowacji
W dniach 6-7 października 2022 r. Politechnikę Gdańską odwiedziła Komisja Oceniająca ACEEU (Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities).

ACEEU jest jedyną międzynarodową organizacją ds. zapewniania jakości, który koncentruje się na ocenie stopnia zaangażowania i przedsiębiorczości w szkolnictwie wyższym. Proces międzynarodowej akredytacji ACEEU ma na celu wykazać, że Politechnika Gdańska może zaliczać się do grona uczelni przedsiębiorczych i zaangażowanych społecznie zgodnie ze standardami organizacji certyfikującej.

Podczas oceny akredytacyjnej Komisja spotkała się z ponad sześćdziesięcioma osobami: pracownikami naukowymi i administracyjnymi Uczelni, studentami, doktorantami, absolwentami oraz przedstawicielami władz regionu i środowiska biznesowego.

Członkowie Komisji Oceniającej mieli szansę poznać Politechnikę Gdańską podczas wycieczki po kampusie. Odwiedzili Bibliotekę PG, laboratorium Linte2  oraz pracownię ProtoLab.

Studenci WIMiO - Piotr Domanowski i Filip Buława - korzystający z ProtoLab zaprezentowali w pełni funkcjonalny pojazd podwodny, który może być zbudowany przez każdego kto ma dostęp do drukarek 3D i prostych narzędzi elektronicznych. Aktualnie są na etapie komercjalizacji pomysłu - sprzedają kursy online, które pozwalają każdemu budować zaprojektowane przez nich urządzenia na własną rękę – był to doskonały przykład na przedsiębiorczość naszych studentów.

Raport dotyczący wyników akredytacji ACEEU otrzymamy za około 8 tygodni.

Więcej informacji na temat ACEEU można znaleźć tutaj.