Politechnika Gdańska w rankingu Eduniversal Best Masters Ranking  2022. | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-12-13

Politechnika Gdańska w rankingu Eduniversal Best Masters Ranking  2022.

Eduuniversal
Politechnika Gdańska została doceniona w kolejnym rankingu uczelni wyższych - Eduniversal Best Masters Ranking  2022.

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana w następujących kategoriach rankingu:

• International Management (ranking regionalny podzielony na 9 stref) - 17. miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej dla kierunku Zarządzanie (5. wśród polskich uczelni),
  • Maritime Management (ranking globalny) - 27. miejsce dla kierunku Oceanotechnika (II st.) (jedyna uczelnia z Polski),
  • Executive MBA (ranking regionalny podzielony na 9 stref) - 24. miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej dla programu  MBA in Strategy, Programme and Project Management (7. wśród polskich uczelni).

Ranking opiera się na 3 zasadniczych elementach:

• reputacja uczelni wśród pracodawców,
  • zarobki u pierwszego pracodawcy po studiach,
  • satysfakcja studentów.

Pod uwagę dodatkowo brane są takie czynniki jak umiędzynarodowienie, możliwość zdobycia praktyki wśród studentów oraz możliwości nauki zdalnej.

Grupa Eduniversal, założona we Francji w 1994 r., jest jednym z globalnych liderów w zakresie informacji o szkolnictwie wyższym. Celem organizacji jest zapewnienie studentom na całym świecie narzędzi do znalezienia najlepszych możliwości edukacyjnych. Każdego roku ponad 4 250 000 studentów korzysta z Eduniversal w poszukiwaniu odpowiedniego programu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dostrzeżenia Politechniki Gdańskiej w tym rankingu.

Więcej wyników oraz informacje o instytucji Eduniversal dostępne są TUTAJ.