Międzynarodowa ewaluacja instytucjonalna EUA-IEP | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-05

Międzynarodowa ewaluacja instytucjonalna EUA-IEP

European University Association’s Institutional Evaluation Programme
Po raz drugi Politechnika Gdańska potwierdziła swoje kompetencje w ramach międzynarodowej oceny instytucjonalnej „European University Association - Institutional Evaluation Programme” (EUA-IEP).

Komitet sterujący IEP przedłużył Politechnice Gdańskiej prawo posługiwania się wyróżnieniem EUA-IEP na kolejne 5 lat. Pierwsza ewaluacja miała miejsce we wrześniu 2018 r.

Na podstawie Raportu Samooceny oraz wizyty na PG w dniach 20-24.03.2023 r. spośród zmian wprowadzonych na PG w ciągu ostatnich 5 lat szczególnie docenione zostały:

• powołanie prorektora ds. studenckich, Rady Uczelni, Rzecznika praw i wartości akademickich,
  • reorganizacja lub powołanie nowych jednostek, takich jak Centrum HR, Centrum Analiz Strategicznych, Centrum Nowoczesnej Edukacji, Centrum Zarządzania Projektami, czy Welcome Office,
  • założenie szkół doktorskich,
  • poprawa pozycji w krajowych i międzynarodowych rankingach,
  • działania w obszarze Zrównoważonego Rozwoju,
  • przystąpienie do konsorcjum ENHENCE.

Zespół oceniający wydał również kilkanaście rekomendacji do doskonalenia.

Prace nad przygotowaniem PG do utrzymania oceny instytucjonalnej EUA-IEP koordynowało Centrum Analiz Strategicznych we współpracy z prof. Jackiem Kropiwnickim z WIMiO.

Institutional Evaluation Programme (IEP) ma za zadanie wspierać instytucje i systemy szkolnictwa wyższego w rozwijaniu ich strategicznego przywództwa i zdolności do zarządzania zmianą poprzez proces dobrowolnych ocen instytucjonalnych.