Relacja z „Dnia Jakości FarU” 2023 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-23

Relacja z „Dnia Jakości FarU” 2023

Otwarcie Dnia Jakości FarU
Po raz kolejny,19 października br., w murach PG spotkali się prelegenci trzech uczelni partnerskich FarU (PG, UG i GUMed), by wspólnie pogłębić tematy związane z jakością kształcenia.

Wydarzenie zostało otwarte przez prof. dr hab. inż. Adrianę Zaleską-Medynską, Dyrektor Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita oraz prof. dr hab. inż. Dariusza Mikielewicza, Prorektora ds. organizacji i rozwoju Politechniki Gdańskiej.

Podczas pierwszego bloku tematycznego odbyła się wymiana doświadczeń w obszarze studenckiej oceny nauczyciela. W wystąpieniach oraz podczas dyskusji tematyka ankietyzacji została przedstawiona z perspektywy uczelni, studentów, jak również samych ocenianych.

W kolejnym bloku dotyczącym tutoringu i mentoringu rówieśniczego przedstawione zostały działania podejmowane w ramach poszczególnych uczelni, mające na celu wsparcie nowych studentów we wszystkich obszarach życia akademickiego.

Wydarzenie zamykały prezentacje obrazujące rolę sztucznej inteligencji w procesie kształcenia, które w sposób niezwykle ciekawy i przystępny przybliżyły to zagadnienie uczestnikom Dnia Jakości FarU.

Ten dzień był okazją do wymiany doświadczeń zarówno podczas dyskusji po prezentacjach jak i rozmów kuluarowych.

Szczegółowe informacje na temat prelegentów oraz tytułów prezentacji znajdują się w programie konferencji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia (zdjęcia B.Urbańska).

159 wyświetleń