Awards LUMEN 2023 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-28

Awards LUMEN 2023

Napis THE Times Higher Education
Podczas uroczystej gali, towarzyszącej konferencji LUMEN 2023, prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju, odebrał nagrodę za wynik Politechniki Gdańskiej w międzynarodowym rankingu THE WUR.

Ranking THE WUR jest jednym z najbardziej znanych i prestiżowych rankingów szkół wyższych na świecie. Ocenia uczelnie pod kątem osiągnięć naukowych, organizacyjnych, jakości nauczania oraz współpracy z otoczeniem gospodarczym. Do rankingu kwalifikują się tylko najlepsze uczelnie z całego świata, które spełniają m.in. warunek publikacji co najmniej 1000 prac naukowych o odpowiedniej jakości w ciągu ostatnich 5 lat.

Przypomnijmy, że Politechnika Gdańska w rankingu THE WUR 2024 poprawiła swój wynik sprzed roku i zajęła pozycję 1001-1200. Uplasowała się tym samym na 5 miejscu (wspólnie z 9 innymi polskimi uczelniami) wśród 37 polskich uczelni skalsyfikowanych w rankingu. Nasza Uczelnia zwiększyła liczbę punktów we wszystkich pięciu kryteriach oceny w rankingu (nauczanie, środowisko badawcze, jakość badań, przemysł, umiędzynarodowienie) i osiągnęła łączny wynik w przedziale 28,3-32,6 punktów.

Certyfikaty THE WUR zostały wręczone podczas LUMEN 2023 dwudniowej konferencji poświęconej problemom zarządzania szkolnictwem wyższym w Polsce, zorganizowanej przez PCG Academia, Times Higher Education oraz Fundację Rektorów Polskich.