Wyniki Politechniki Gdańskiej w europejskim rankingu programów inżynierskich EngiRank | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-21

Napis Engirank
EngiRank objął swoim zasięgiem 178 uczelni technicznych i programów inżynierskich z 27 krajów Unii Europejskiej w tym 18 uczelni z Polski. Politechnika Gdańska zajęła w rankingu instytucjonalnym 64 miejsce w Europie i jest drugą - po AGH - najwyżej sklasyfikowaną uczelnią z Polski.

Najwyższe noty PG uzyskała we wskaźnikach: badania, umiędzynarodowienie i interdyscyplinarność.

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana także w siedmiu dziedzinach inżynierii. Szczegółowe wyniki PG przedstawiono w tabeli.

Dziedzina

Pozycja

Chemical engineering

77

Civil engineering

55

Electrical engineering, electronic engineering, information engineering

65

Environmental engineering

110

Materials engineering

107

Mechanical engineering

94

Medical engineering

47

Na czele rankingu instytucjonalnego znalazły się Technical University of Denmark, Delft University of Technology oraz KU Leuven.

Metodologia EngiRank, oprócz tradycyjnych wskaźników, takich jak publikacje, cytowania, umiędzynarodowienie, uwzględnia również współpracę z przemysłem, wspólne badania z biznesem, patenty, wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju, udział w programach UE (Horyzont Europa i Erasmus+) oraz akredytacje inżynierskie (ENAEE, ABET). Dane do rankingu pochodzą ze Scopus, Europejskiego Urzędu Patentowego PATSTAT, programu Horyzont Europa, organizacji akredytujących studia inżynierskie (ABET, ENAEE) oraz bazy danych Erasmus+.

Wyniki EngiRank

Metodologia EngiRank