Trzy kierunki studiów Politechniki Gdańskiej sklasyfikowane w Eduniversal Rankings 2024 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-12

Grafika i napis Eduniversal Ranking Best Masters
Ranking ten ocenił 56 kierunków studiów magisterskich i MBA prowadzonych przez uczelnie z całego świata. W tegorocznej edycji sklasyfikowano około 6 tys. programów, prowadzonych przez 1800 uczelni z 153 krajów i regionów.

Kierunki studiów oceniane są w trzech głównych obszarach:

• reputacja programu,
  • wysokość wynagrodzenia uzyskana przez absolwentów w pierwszym po studiach miejscu pracy,
  • satysfakcja studentów.

Dodatkowe punkty można uzyskać m.in. za zróżnicowanie narodowościowe studentów, ofertę stażu lub pracy za granicą dla co najmniej 20% absolwentów, możliwość studiowania online.

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana w następujących kategoriach rankingu:

• International Management - 15. miejsce w Europie Wschodniej dla kierunku International Management (5. wśród polskich uczelni),
  • Maritime Management – 26. miejsce na świecie dla kierunku Oceanotechnika (jedyna uczelnia z Polski),
  • Executive MBA - 24. miejsce w Europie Wschodniej dla Programu International MBA in Strategy, Programme and Project Management (5. wśród polskich uczelni).

Grupa Eduniversal, założona we Francji w 1994 r., jest jednym z globalnych liderów w zakresie informacji o szkolnictwie wyższym. Celem organizacji jest zapewnienie studentom na całym świecie narzędzi do znalezienia najlepszych możliwości edukacyjnych. Każdego roku ponad 4 mln studentów korzysta z Eduniversal w poszukiwaniu odpowiedniego programu.

Metodologia rankingu

Wyniki rankingu