Program MBA Politechniki Gdańskiej w rankingu QS Executive MBA 2024 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-18

Program MBA Politechniki Gdańskiej w rankingu QS Executive MBA 2024

napis QS World University Rankings Executive MBA 2024
W tegorocznej edycji prestiżowego rankingu QS przeznaczonego dla programów Executive MBA sklasyfikowano niemal 200 uczelni z całego świata. Wśród nich znalazła się Politechnika Gdańska. Program Executive MBA zajął 3. miejsce w Polsce, 61. w Europie oraz  pozycję w przedziale 171-180 na świecie.

W porównaniu z edycją z roku 2023 Executive MBA PG poprawił swoją lokatę o 6 pozycji w zestawieniu uczelni europejskich.

QS jest renomowanym organizatorem międzynarodowych rankingów szkół wyższych. Uczelnie, aby aplikować do rankingów QS muszą spełnić szereg warunków. W rankingu QS Executive uczelnia musi:

• posiadać akredytację AACSB, AMBA, EQUIS lub EPAS,
  • mieć co najmniej jeden rocznik absolwentów,
  • kształcić co najmniej 20 słuchaczy.

Ogromne znaczenie w tworzeniu listy rankingowej dla programów Executive MBA odgrywają opinie pracodawców (30% możliwych do zdobycia punktów w rankingu) oraz pracowników akademickich (25%). Pozostałe wskaźniki to kariera absolwentów (20%), doświadczenie kadry nauczycielskiej (15%) oraz różnorodność, mierzona odsetkiem kobiet i osób z zagranicy wśród słuchaczy (10%).

W rankingu QS Executive MBA 2024 znalazły się cztery programy z Polski:

• Szkoła Biznesu Politechnika Warszawska (miejsce 101-110 na świecie)
  • Szkoła Biznesu im. Leona Koźmińskiego (miejsce 121-130 na świecie)
  • Politechnika Gdańska (miejsce 171-180 na świecie)
  • Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (miejsce 181+ na świecie)

Metodologia rankingu

Wyniki rankingu