Politechnika Gdańska pierwszą polską uczelnią z podwójną akredytacją ACEEU | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-04

Politechnika Gdańska pierwszą polską uczelnią z podwójną akredytacją ACEEU

ACEEU
W dniu 29.08.2024 otrzymaliśmy decyzję Przewodniczącego ACEEU (Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities) o przyznaniu akredytacji ACEEU Entrepreneurial University Accreditation.

W ten sposób Politechnika Gdańska stała się pierwszą uczelnią w Polsce i pierwszym uniwersytetem technicznym na świecie posiadającym podwójną akredytację ACEEU zarówno w obszarze zaangażowania jak i przedsiębiorczości! Prace nad uzyskaniem obu akredytacji trwały od października 2021 roku. Pierwszą z nich - ACEEU Engaged University Accreditation – otrzymaliśmy w czerwcu 2023 roku. Przez kolejny rok trwały prace nad spełnieniem standardów ACEEU w obszarze przedsiębiorczości, które dla uczelni technicznej stanowiły wyzwanie.

–  Cieszę się bardzo i dziękuję wszystkim za wysiłek włożony w pracę nad otrzymaniem akredytacji ACEEU. Świadomość, że jesteśmy liderem wśród uczelni technicznych również w obszarze przedsiębiorczości i zaangażowania jest budująca i daje energię do dalszego działania – powiedział prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. nauki.

Gratulujemy wszystkim pracownikom mającym swój udział w uzyskaniu obu akredytacji i czekamy na oficjalne wręczenie tytułu.

Uzyskanie akredytacji ACEEU zarówno w obszarze przedsiębiorczości jak i zaangażowania koordynowało Centrum Analiz Strategicznych.

ACEEU (Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities) jest międzynarodową organizacją założoną w 2016 roku, która specjalizuje się w uznawaniu i wspieraniu przedsiębiorczego i zaangażowanego potencjału uniwersytetów na poziomie instytucjonalnym i wydziałowym.

Akredytacja ACEEU „Engaged University Acreditation” została sfinansowana w ramach projektu „Akredytacje zagraniczne”, POWER.03.03.00-00-P004/16. Kwota dofinansowani wyniosła 133 874,13 zł.