Wręczenie certyfikatu „Entrepreneurial University Accreditation” dla Politechniki Gdańskiej podczas Forum ACEEU w Lizbonie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-24

ACEEU Certifikat
Politechnika Gdańska otrzymała certyfikat „Entrepreneurial University Accreditation”. Ceremonia uznania miała miejsce 19 września 2024 roku podczas Forum Interesariuszy ACEEU w Lizbonie. Nagrodę w imieniu Politechniki Gdańskiej odebrały Agnieszka Cholewińska i Anna Tomkiel z Centrum Analiz Strategicznych PG.

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią techniczna na świecie posiada podwójną akredytację ACEEU.

Udział w Forum Interesariuszy ACEEU to również okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy uczelniami. W tym roku tematem przewodnim był aspekt przedsiębiorczości w badaniach i nauce.

ACEEU (Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities) jest międzynarodową organizacją założoną w 2016 roku, która specjalizuje się w uznawaniu i wspieraniu przedsiębiorczego i zaangażowanego potencjału uniwersytetów na poziomie instytucjonalnym i wydziałowym.

Certyfikat otrzymują szkoły wyższe prowadzące skuteczne i innowacyjne działania zorientowane na wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko społeczne.

Akredytacja ACEEU „Engaged University Acreditation” została sfinansowana w ramach projektu „Akredytacje zagraniczne”, POWER.03.03.00-00-P004/16. Kwota dofinansowani wyniosła 133 874,13 zł.