Nauczycielu,

ankietyzacja zajęć jest przeprowadzana w każdym semestrze i  kończy się dwa tygodnie po zakończeniu sesji poprawkowej. Wyniki ankietyzacji są widoczne dla Ciebie w portalu Moja PG w menu Nauczyciel, w zakładce Przedmioty.

Jeśli Studenci nie widzą ankiety dotyczącej przedmiotu, który prowadzisz, może to oznaczać, że nie zostałeś przypisany jako prowadzący w portalu Moja PG. Sprawdź, czy osoba odpowiedzialna za przedmiot lub inni odpowiedzialni w Twojej jednostce organizacyjnej za to zadanie, przypisali Cię do prowadzonych przez Ciebie zajęć.
Wyniki ankietyzacji w poszczególnych semestrach można wyświetlić jako: • ogólne dla wszystkich zajęć z danego semestru lub • w podziale na poszczególne przedmioty prowadzone w danym semestrze.
O wynikach ankietyzacji informowani są: 1. Ty (nauczyciel poddany procesowi ankietyzacji) 2. kierownik jednostki organizacyjnej ankietyzowanego nauczyciela akademickiego, 3. samorząd studentów, samorząd doktorantów lub słuchacze studiów podyplomowych na zasadach ustalonych odpowiednio z kierownikiem właściwej jednostki organizacyjnej, kierownikiem studiów doktoranckich, dyrektorem Szkoły Doktorskiej na PG lub kierownikiem studiów podyplomowych.

Dlaczego ankietyzacja jest ważna?

Ankietyzacja to proces, dzięki któremu możesz uzyskać informację zwrotną o sposobie projektowania i prowadzenia swoich zajęć, o tym, jak widzą te zajęcia Twoi studenci, czego potrzebują. Warto zaznaczyć na pierwszych zajęciach, że zależy Ci na ich rzetelnej ocenie, a na ostatnim spotkaniu przypomnieć o rozpoczynającej się akcji ankietyzacji i poprosić studentów o wyrażenie swoich opinii.

Ważne, byś powiedział(a), że zależy Ci zarówno na sugestiach zmian, jak i dostarczeniu informacji zwrotnej, jeśli zajęcia studentom się podobały i wysoko je cenią. Podkreśl, że to dla Ciebie ważna informacja, która pomoże trzymać kierunek zmian wprowadzanych do przedmiotu.

Często wydaje nam się, że formularz ankiety należy wypełnić jedynie w przypadku, gdy mamy krytyczne uwagi, jednak tak samo ważne, a może ważniejsze nawet jest dostarczenie informacji zwrotnej nauczycielowi na temat dobrze wykonanej pracy. Nie bój się prosić swoich studentów o feedback! Zwłaszcza ten pozytywny. Jeśli dałaś, dałeś z siebie tak wiele, by przygotować świetne zajęcia, masz prawo chcieć to wiedzieć i poczuć satysfakcję, pozytywny feedback dodaje skrzydeł, wskazuje kierunki zmian, motywuje, przeciwdziała wypaleniu zawodowemu. Każda informacja da Ci możliwość refleksji i dalszego rozwoju.

Razem budujmy kulturę dawania motywującej informacji zwrotnej na Politechnice Gdańskiej!

Ocena okresowa i ankietyzacja

Wyniki ankietyzacji są brane pod uwagę w procesie okresowej oceny nauczyciela akademickiego. Ocena nauczyciela akademickiego wynikająca z badania jest wyrażana w skali liczbowej. W okresowej ocenie uwzględnia się wartość uśrednionej oceny z ankiet studenckich i doktoranckich za każdy rok okresu jakim jest objęta ocena.

W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli potrzebujesz wsparcia w projektowaniu angażujących zajęć, jeśli chciał(a)byś wziąć udział w superwizji metodycznej swoich zajęć (hospitacji wspierającej) lub potrzebujesz wsparcia coachingowego, zapraszamy do kontaktu z zespołem metodycznym Centrum Nowoczesnej Edukacji. Jesteśmy w trakcie budowania rytuałów wsparcia nauczycieli akademickich, zapraszamy!

https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/konsultacje-i-mentoring