[Kandydaci] Już 22 kwietnia rusza nabór do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-12

[Kandydaci] Już 22 kwietnia rusza nabór do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej!

nabór do Szkoły Doktorskiej
W związku z wydaniem przez Rektora Zarządzenia nr 19/2024 w sprawie: ogłoszenia rekrutacji do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej i składów komisji rekrutacyjnych na rok akademicki 2024/2025, publikujemy informację na temat rozpoczynającego się wkrótce naboru do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej, prowadzonej wspólnie z dwoma instytutami Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku - Instytutem Maszyn Przepływowych oraz Instytutem Budownictwa Wodnego. 

Informacja na temat naboru

Rekrutacja standardowa rusza w poniedziałek, 22 kwietnia. Będzie to pierwszy raz, kiedy kandydaci skorzystają z nowego elektronicznego systemu rekrutacyjnego PG, który został stworzony przez pracowników Centrum Usług Informatycznych PG (CUI) we współpracy z biurem Szkoły Doktorskiej.

Przyjmowanie aplikacji do Szkoły Doktorskiej w elektronicznym systemie rekrutacyjnym potrwa do 13 maja (poniedziałek), do godz. 11:00. Wszystkie dokumenty wymagane w procesie rekrutacji należy załączyć do swojej aplikacji w formie skanów.

UWAGA! W dniach 1-3.05.2024 biuro nie będzie przyjmować dokumentów i odpowiadać na maile -> długi weekend.

Uwaga! Udział w rekrutacji do Szkoły Doktorskiej wiąże się z obowiązkiem wniesienia jednorazowej i bezzwrotnej opłaty rekrutacyjnej płatnej na konto wskazane w systemie rekrutacyjnym. Dla naboru standardowego jest to kwota – 300 PLN.


Przed przystąpieniem do rekrutacji kandydat powinien zapoznać się z całą zawartością zakładki Kandydaci, oraz opublikowanymi podstawami prawnymi:

Więcej informacji można znaleźć w zakładce Rekrutacja standardowa na r.a. 2024/2025, gdzie zamieszczony został szczegółowy harmonogram rekrutacji z wszystkimi datami granicznymi, których kandydat powinien przestrzegać, a także w zakładce Przebieg rekrutacji, gdzie krok po kroku wyjaśniony jest cały proces i podkreślone najważniejsze informacje, a także zaprezentowane listy potencjalnych promotorów. W zakresie obiegu aplikacji w systemie kandydaci są odsyłani do instrukcji, która będzie na bieżącą aktualizowana.

12 wyświetleń