Warsztaty międzykulturowe - ruszyły zapisy | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-01

Warsztaty międzykulturowe - ruszyły zapisy

Warsztaty z różnic kulturowych dla pracowników
Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza pracowników dydaktycznych oraz administracyjnych do udziału w warsztatach z różnic kulturowych i szoku kulturowego organizowane w ramach projektu "Hej, wszystko OK?". Zapisy na zajęcia potrwają od 1 do 24 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona.

ZAPISZ SIĘ NA WARSZATY  (zapisy trwają do 24 lutego)


O warsztatach

Od połowy września 2022 roku na Politechnice Gdańskiej realizowany jest projekt pt. "Hej, wszystko OK?", dofinansowany z programu "Welcome to Poland" Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Jego głównym celem jest wsparcie szeroko rozumianego dobrostanu emocjonalnego pracowników i studentów.

Jednym z działań w ramach projektu są warsztaty z różnic kulturowych i szoku kulturowego dla pracowników dydaktycznych oraz administracyjnych, które mają usprawnić komunikację ze studentami/doktorantami zagranicznymi. Spotkania poprowadzi Anna Modrzejewska - Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

W poprzedniej edycji programu "Welcome to Poland" w podobnych warsztatach z różnic kulturowych i szoku kulturowego uczestniczyło 60 pracowników administracyjnych PG. Ponad 90% z nich oceniło zajęcia jako "bardzo dobre", a 100% poleciłoby udział w nich innym pracownikom. Tym bardziej zachęcamy do udziału w najbliższych, marcowych warsztatach. 


Kto może wziąć udział w warsztatach?

Warsztaty są skierowane do pracowników dydaktycznych, którzy prowadzą zajęcia ze studentami i doktorantami zagranicznymi (anglojęzycznymi i polskojęzycznymi) oraz pracowników administracyjnych, którzy zajmują się bezpośrednią obsługą studentów i doktorantów zagranicznych (tzn. w swojej codziennej pracy mają regularny kontakt z obcokrajowcami). 

​​​​​Warsztaty były pierwotnie zaplanowane na listopad 2022 roku, ale z przyczyn niezależnych musiały być przełożone na 2023 rok. Pracownicy, którzy zapisali się na zajęcia w ubiegłym roku i wciąż są zainteresowani udział w spotkaniach nie muszą zapisywać się po raz drugi (otrzymają maila z Działu Współpracy Międzynarodowej z pytaniem, w którym terminie marcowym chcieliby wziąć w zajęciach). 


Kiedy będą odbywać się warsztaty?

Zapisując się na zajęcia pracownik wybiera jedną z czterech grup. Terminy zajęć dla poszczególnych grup: 
grupa I: 6,13, 20 i 27 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)
grupa II: 7,14, 21 i 28 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)
grupa III: 9, 16, 23 i 30 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)
grupa IV: 10,17, 24 i 31 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)


Więcej informacji o warsztatach z różnic kulturowych i szoku kulturowego można znaleźć na stronie projektu.


W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego z Działem Współpracy Międzynarodowej pod adresem wellbeing@pg.edu.pl

165 wyświetleń