PG liderem w 4 obszarach Times Higher Education Impact Rankings 2021 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-04-23

PG liderem w 4 obszarach Times Higher Education Impact Rankings 2021

Ranking
Ranking THE Impact jest jedynym światowym rankingiem, który opiera się na Celach Zrównoważonego Rozwoju stworzonych przez ONZ (ang. Sustainable Development Goals – SDGs). W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education Impact Rankings 2021 Politechnika Gdańska została sklasyfikowana w rankingu ogólnym oraz ośmiu poszczególnych Celach Zrównoważonego Rozwoju.

Cele Zrównoważonego Rozwoju to plan działania na rzecz przemian i przeobrażeń świata, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska oraz z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń. Międzynarodowy ranking szkół wyższych THE Impact, który te cele uwzględnia, zorganizowany został po raz trzeci.

Względem zeszłorocznej edycji PG odnotowała spadek w klasyfikacji ogólnej do przedziału 601-800 (miejsce w przedziale razem z Uniwersytetem Warszawskim oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym), jednocześnie jednak znalazła się  w czołówce uczelni z Polski ujętych w rankingu ogólnym. Osiem polskich uczelni sklasyfikowano w przedziale 801-1000, jedną w przedziale 1001+. Na czele klasyfikacji znalazła się uczelnia brytyjska – University of Manchester oraz dwie australijskie – University of Sydney i RMIT University.

Times Higher Education Impact Rankings 2021

Politechnika Gdańska najlepiej wypadła w czterech obszarach SDGs, zajmując w każdym z nich pierwsze miejsce wśród krajowych uczelni. Uczelnia znalazła się w bardzo wysokim przedziale 101-200 w zestawieniu światowym w obszarze nr 9 – Innowacyjność, przemysł, infrastruktura oraz obszarze nr 13 - Działania w dziedzinie klimatu. PG sklasyfikowana została także w przedziale 301-400 jeśli chodzi o obszar nr 12 – Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja oraz jako jedyna uczelnia z Polski zajęła miejsce w przedziale 401-600 w obszarze nr 16 - Pokój, sprawiedliwości i silne instytucje.

Więcej informacji oraz metodologia rankingu na stronie: Times Higer Education Impact Rankings

906 wyświetleń