Politechnika Gdańska rozwija inicjatywy, które mają na celu ułatwienie rodzicom pracującym lub studiującym na uczelni łączenie ich obowiązków naukowych z rodzinnymi.
Na terenie PG, swoją działalność prowadzi przedszkole MegaMocni PG. Ponadto w 18 budynkach na terenie Kampusu zamontowano 23 stanowiska do przewijania dzieci i niemowląt. Ich rozmieszczenie znajdziesz tu. Do dyspozycji są również dwa pokoje rodzinne oraz punkt do karmienia i przewijania dzieci.
Punkt do karmienia i przewijania dzieci stanowi prywatną i bezpieczną przestrzeń. W pomieszczeniu znajduje się niezbędne wyposażenie m.in. stanowisko do przewijania niemowląt, umywalka, wygodny fotel a także miejsce do podgrzania posiłku czy napoju.