Absolwent Architektury laureatem ogólnopolskiego konkursu „Graj w zielone" | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-08-23

Absolwent Architektury laureatem ogólnopolskiego konkursu „Graj w zielone"

projekt Pawła Kańgowskiego
Fot. mat. arch. 
Absolwent Wydziału Architektury PG laureatem ogólnopolskiego konkursu projektowego „Graj w zielone–zaproś zieleń do wnętrza” pod honorowym patronatem PWSZ w Raciborzu oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W projekcie kluczową rolę było zaprojektowanie wnętrza funkcjonującego w symbiozie z wprowadzoną do niego zielenią. Mogło ono mieć dowolną funkcję lub być tylko wydzielonym fragmentem, któremu ton nadaje zieleń. Jury oczekiwało niekonwencjonalnych rozwiązań projektowych połączenia architektury wnętrz z różnego typu roślinnością, oraz z odpowiednio dobranym oświetleniem zarówno w porze dziennej, jak i po zachodzie słońca.

Jury składającej się ze znanych i cenionych architektów, projektantów oraz specjalistów z zakresu oświetlenia zakwalifikowało do finału konkursu 6 prac.

Absolwent Wydziału Architektury, mgr inż. arch. Paweł Kańgowski otrzymał I-wszą Nagrodę za pracę pt. „Designer’s Hub– a green alternative to office building.”

Opinia jury: „Nagrodę przyznano za stworzenie udanej symbiozy zieleni z dużą kubaturą budynku biurowego usytuowanego w tkance miejskiej Mediolanu. W dużych miastach tworzenie takich urbanistycznych ogrodów, zielonych fasad dużych budynków biurowych jest bardzo ważnym elementem oczyszczającym powietrze w strukturach miejskich i przynosi wymierne korzyści dla pracowników tychże biur. Nagrodę przyznano zarówno za elegancję samych rozwiązań architektonicznych i materiałowych, jak i kreatywne zastosowanie zieleni w kompozycji całej bryły obiektu.”

Nagrodzona praca jest wyróżnioną pracą magisterską wykonaną pod opieką dr inż. archKaroliny Zielińskiej-Dąbkowskiej pt. „Up:cycling Architecture. The issue of buildings’ obsolescence and the re-use strategy as a key-element at designing modular studio spaces of the Designers’ Hub in Milan”.  

Organizatorem konkursów jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA - organizatorem Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskimi pracowniami: Goczołowie Architekci Studio Autorskie i Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci

Więcej informacji o konkursie 

348 wyświetleń