FarU na konferencji Infoshare w Gdańsku | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-07

FarU na konferencji Infoshare w Gdańsku

Baner z napisem współpraca to rozwój
Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU) zaprezentuje osiągnięcia i możliwości wybranych kół naukowych z uczelni zrzeszonych (GUMed, PG i UG) podczas największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej – Infoshare. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 października br. w gdańskim AmberExpo.

Infoshare to 2 dni wypełnione wystąpieniami ekspertów z polskich i zagranicznych firm oraz instytucji takich, jak: Twitter, Google, LPP, Spartez, T-mobile czy Amazon. W tym roku na uczestników czeka 5 scen tematycznych, na których prelekcje przeprowadzą specjaliści danych dziedzin z całego świata.

Podczas konferencji FarU reprezentować będą koła naukowe 3 największych uczelni Pomorza. Wśród projektów, które zaprezentują, znajdują się m.in.  proteza dłoni wykonana przy pomocy druku 3D, w pełni automatyczna łódź żaglowa, emulator starych gier automatowych, badania nad zastosowaniem aparatury EEG oraz biofeedbacku w prewencji i redukcji negatywnych konsekwencji uzależnienia od pracy, czy analiza krążących komórek guza (CTC).

Celem wydarzenia jest prezentacja oraz wymiana doświadczeń wśród specjalistów z branży biznesowej, nowych technologii oraz startup’ów.

Konferencja transmitowana będzie również online. Bilety oraz szczegółowy program dostępne są na stronie www.infoshare.pl

202 wyświetleń