Solidarni z Ukrainą – nabór wniosków w ramach NAWA | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-22

Solidarni z Ukrainą – nabór wniosków w ramach NAWA

logo Nawy
Celem Programu jest umożliwienie studentom i doktorantom, którzy są obywatelami Ukrainy i przybyli do Polski po 24.02.2022 r. oraz byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 lub odbywali na Ukrainie studia doktoranckie (aspirantura) w roku akademickim 2021/2022 – kontynuowania studiów, prowadzenia prac nad rozprawą doktorską lub odbycia innych dowolnych form kształcenia w polskich uczelniach i instytutach, w okresie od marca do września 2022 roku.

O programie

Wniosek do NAWA mogą składać:

• uczelnie nadzorowane przez MEiN lub MZ, w których liczba studentów studiów stacjonarnych wynosi przynajmniej 150 osób
  • instytuty PAN,
  • instytuty sieci Łukasiewicz,
  • instytuty badawcze.

We wniosku podmioty deklarują liczbę studentów/doktorantów z Ukrainy, których są gotowe przyjąć, zapewniając im bezpłatnie możliwość kontynuowania studiów, przygotowania rozprawy doktorskiej, odbycia kursów językowych lub innych dowolnych form kształcenia w dn. 1.03–30.09.2022 r. Uczestnicy będą zwolnieni z opłat za kształcenie, ponadto otrzymają  stypendium, każdemu też zostanie zapewniona pomoc psychologiczna oraz prawna. Uczestnicy mogą być przyjmowani w dowolnym momencie w dn. 1.03–30.09.2022 r.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/solidarni-z-ukraina

Wniosek PG

Każda instytucja może złożyć jeden wniosek. W imieniu Politechniki Gdańskiej wniosek do programu złoży Dział Międzynarodowej Współpracuje Akademickiej, który – w przypadku otrzymania dofinansowania, będzie również odpowiedzialny za rozliczenie projektu. Za opracowanie merytoryczne wniosku odpowiada Centrum Języków Obcych we współpracy z DMWA.

Nabór wniosków potrwa do 31.03.2022 poprzez system teleinformatyczny NAWA.

Więcej informacji o wniosku PG udziela Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej: e-mail: international@pg.edu.pl, tel. 58 348 65 79.