Międzynarodowa konferencja Baltic Windustry na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-14

Międzynarodowa konferencja Baltic Windustry na Politechnice Gdańskiej

Wiatraki
Rozpoczęła się rejestracja na międzynarodową konferencję Baltic Windustry, która już 8 września odbędzie się na Politechnice Gdańskiej. To wydarzenie skierowane do przedstawicieli przemysłu i nauki, którzy prowadzą działania w zakresie inżynierii i innowacji.

Organizatorami są Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

– Konferencja Baltic Windustry ma na celu pokazanie korzyści ekonomicznych dla przedsiębiorstw z wdrożenia wyników prac badawczo-przemysłowych. Przedstawiciele polskich i zagranicznych firm przedstawią wartość dodaną z udziału w projektach B+R na konkretnych przykładach. Konferencja jest adresowana do przedstawicieli przemysłu i nauki prowadzących działania w obszarze inżynierii i innowacji. Wydarzenie to stanowi platformę stymulacji współpracy przemysłowo-badawczej w regionie Morza Bałtyckiego – mówi dr. hab. inż. Marcin Łuczak, dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG.

Uczestnicy wydarzenia postarają się poszukać odpowiedzi na trzy pytania dotyczące badań przemysłowych:

  • Jak rozwiązać problem? (sesja badawcza)
  • Jak zarobić na tym pieniądze? (sesja przemysłowa)
  • Kto za to zapłaci? (sesja administracyjna)

Konferencja odbędzie w auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej i zostanie poprowadzona  w języku angielskim.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, czł. koresp. PAN, objął wydarzenie patronatem honorowym.

Patronem medialnym konferencji jest balticwind.eu.

Program wydarzenia

Rejestracja

175 wyświetleń