Już 3 kwietnia rusza druga edycja kampanii „Rowerem na uczelnię”! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-23

Już 3 kwietnia rusza druga edycja kampanii „Rowerem na uczelnię”!

Rowerem na uczelnię
Rowerem na uczelnię? Ależ oczywiście!

Zapraszamy wszystkich pracowników, studentów oraz doktorantów PG na drugą edycję kampanii „Rowerem na uczelnię”, która będzie trwała od 3.04.2023 do 31.10.2023. Jest to doskonała okazja do zmiany swoich nawyków transportowych, dzięki czemu możemy przyczynić się do zmniejszenia korków ulicznych i zredukowania emisji gazów cieplarnianych. Ruch na świeżym powietrzu wpłynie pozytywnie także na wiele obszarów naszego zdrowia.

Nasza kampania skierowana jest do aktywnych rowerzystów oraz do tych, którzy myślą, że dojazdy do pracy rowerem, hulajnogą lub urządzeniem transportu osobistego (UTO) nie są dla nich. Pamiętajmy, że drogę na uczelnię możemy pokonać na wiele sposobów, wykorzystując więcej niż 1 środek transportu. Dzięki stojakom rowerowym czy parkingom przesiadkowym typu park&ride możemy część trasy na PG pokonać na dwóch kółkach, po czym przesiąść się na SKM, tramwaj czy autobus. Zachętą do udziału w kampanii są atrakcyjne upominki, które będzie można otrzymać za zrealizowanie 70, 150 i 220 przejazdów z/do pracy. Dodatkowo nagrodzimy trzech uczestników z największą liczbą przejazdów oraz 1 uczestnika, który przejedzie najwięcej kilometrów. W tym roku nagrody będą wręczone zarówno w grupie pracowników, jak i studentów.

Szczegóły Kampanii na stronie Zrównoważonego Rozwoju