Dołącz do drugiej edycji kampanii „Rowerem na uczelnię”! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-20

Dołącz do drugiej edycji kampanii „Rowerem na uczelnię”!

zdjęcie
Rowerem na uczelnię? Ależ oczywiście!

Zapraszamy wszystkich pracowników, studentów oraz doktorantów PG na drugą edycję kampanii „Rowerem na uczelnię”, która trwa od 3.04.2023 do 31.10.2023. Jest to doskonała okazja do zmiany swoich nawyków transportowych, dzięki czemu możemy przyczynić się do zmniejszenia korków ulicznych i zredukowania emisji gazów cieplarnianych. Ruch na świeżym powietrzu wpłynie pozytywnie także na wiele obszarów naszego zdrowia.

Nasza kampania skierowana jest do aktywnych rowerzystów oraz do tych, którzy myślą, że dojazdy do pracy rowerem, hulajnogą lub urządzeniem transportu osobistego (UTO) nie są dla nich. Pamiętajmy, że drogę na uczelnię możemy pokonać na wiele sposobów, wykorzystując więcej niż 1 środek transportu. Dzięki stojakom rowerowym czy parkingom przesiadkowym typu park&ride możemy część trasy na PG pokonać na dwóch kółkach, po czym przesiąść się na SKM, tramwaj czy autobus. Zachętą do udziału w kampanii są atrakcyjne upominki, które będzie można otrzymać za zrealizowanie 70, 150 i 220 przejazdów na i z  uczelni. Dodatkowo nagrodzimy trzech uczestników z największą liczbą przejazdów oraz 1 uczestnika, który przejedzie najwięcej kilometrów. W tym roku nagrody będą wręczone zarówno w grupie pracowników, jak i studentów.

Zeszłoroczna edycja kampanii, która trwała od maja do września, zgromadziła 263 użytkowników, którzy łącznie przejechali 90 733 km. Dystans ten, odpowiada ponad 25- krotnemu okrążeniu Polski wzdłuż jej granic.

Jak dołączyć?

Należy zarejestrować się stronie rowery.pg.edu.pl, a następnie poprzez MojaPG można dodawać swoje przejazdy.  Zapisy trwają do ostatniego dnia kampanii, ale zachęcamy, by nie zwlekać i dołączyć jak najszybciej. Osoby zarejestrowane w zeszłym roku nie będą musiały tego robić ponownie.

Po zakończeniu kampanii zapraszamy wszystkich uczestników na uroczystą galę finałową z udziałem władz Uczelni, podczas której nagrodzeni zostaną najwytrwalsi uczestnicy.

Rowerem na Uczelnię? Świetny pomysł! Dołącz do kampanii!

Jeśli masz pytania, napisz do nas: rowery@pg.edu.pl

744 wyświetleń