Ewaluacja instytucjonalna EUA-IEP | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-29

Ewaluacja instytucjonalna EUA-IEP

Międzynarodowa ewaluacja instytucjonalna EUA-IEP
Rok po ocenie instytucjonalnej „European University Association - Institutional Evaluation Programme” (EUA-IEP), działania uczelni podjęte na podstawie wydanych w czerwcu 2023 r. rekomendacji do doskonalenia, zostały docenione.

W 2023 r. Politechnika Gdańska potwierdziła swoje kompetencje w ramach międzynarodowej oceny instytucjonalnej EUA-IEP. Pierwsza taka ewaluacja miała miejsce we wrześniu 2018 r.

W czerwcu 2024 r. PG przesłała raport postępu Gdańsk Tech - EUA-IEP evaluation 1-year progress report. 22 lipca 2024 r. w odpowiedzi Response to progress report by Gdańsk University of Technology EUA-IEP wyraziła swoje uznanie dla działań podjętych na podstawie rekomendacji do doskonalenia zawartych w Follow-up Evaluation Report.

Spośród zmian wprowadzonych w ciągu ostatniego roku szczególnie docenione zostały m. in.:

• kroki podjęte w celu poprawy komunikacji i wydajności administracyjnej,
  • podniesienie efektywności mechanizmów informacji zwrotnej od studentów,
  • inicjatywy wspierające wzrost elastyczności w procesie studiowania,
  • rozpoczęcie optymalizacji procesów w ramach działalności szkół doktorskich.

Zwrócono uwagę na dotychczasowe efekty i potencjał wynikający ze współpracy zarówno na szczeblu lokalnym (w tym w ramach Związku Fahrenheita), jak i międzynarodowym w ramach Sojuszu ENHANCE.

Zachęcani przez EUA-IEP do kontynuacji ambitnego programu zmian, dziękujemy wszystkim pracownikom zaangażowanym w te zmiany i życzymy dalszych sukcesów w nieustannym podnoszeniu jakości pracy Uczelni.

Institutional Evaluation Programme (IEP) ma za zadanie wspierać instytucje i systemy szkolnictwa wyższego w rozwijaniu ich strategicznego przywództwa i zdolności do zarządzania zmianą poprzez proces dobrowolnych ocen instytucjonalnych.

Więcej informacji na stronach Centrum Analiz Strategicznych oraz w sekcji Jakość Kształcenia.