Wszystko, co musisz wiedzieć o ankietyzacji

Cześć!

Jesteśmy studentami trzeciego roku informatyki na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, a także pracownikami Centrum Usług Informatycznych. Od ponad roku czynnie wspomagamy rozwój portalu MojaPG. Chcielibyśmy przedstawić Wam, jak przebiega proces ankietyzacji od strony technicznej.

Sprawdźcie jak wygląda proces ankietyzacji:

  • Wszystkie ankiety przygotowywane są automatycznie, za pomocą określonych wcześniej szablonów oraz danych przedmiotu. W momencie rozpoczęcia ankietyzacji student otrzymuje zestaw ankiet zależny od przedmiotów oraz grup zajęciowych, na które jest zapisany. Po wypełnieniu ankiety, wysłane dane odkładają się w bazie danych MojejPG, znajdującej się na naszym serwerze. Standardowe wpis w bazie składają się z bloku informacji, a także danych o autorze oraz dacie dodania, co umożliwia łatwe uzyskanie informacji o okolicznościach ich powstania.
  • W przypadku ankiet dane o autorze oraz dacie dodania celowo zostają pominięte, a jedyną informacją trafiającą do naszego systemu są odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie.
  • Dzięki temu zebrane dane są anonimowe, co powoduje, że identyfikacja wysyłającego jest technicznie niemożliwa. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w pytaniu otwartym student sam poda informacje, umożliwiające jego identyfikację, dlatego zalecamy, aby odpowiedzi na pytania były możliwie anonimowe.

Czemu w takim razie do wypełnienia ankiet wymagane jest logowanie do naszego serwisu?

Odpowiedź jest prosta: uczelnia chce wiedzieć, które ankiety już wypełniliście oraz ilu z Was już to zrobiło.

W trakcie wysyłania ankiety aktualizujemy listę ankiet wypełnionych przez studenta. Dzięki temu liczba ankiet do wypełnienia widoczna na stronie może się zmniejszać, a Wy nie wypełnicie przez przypadek danej ankiety więcej, niż jeden raz.

Działa to analogicznie jak wybory np. do Sejmu – trzeba wpisać się na listę, aby otrzymać kartę wyborczą, która następnie zostanie wrzucona do wspólnej urny. Lista gwarantuje, że dana osoba nie dostanie drugiej karty wyborczej, a także umożliwia sporządzenie statystyk frekwencji. Jednak po wrzuceniu karty do urny zachowana jest pełna anonimowość!

Wiemy kto już głosował, ale nie mamy możliwości stwierdzić jak zagłosował.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie obawy dotyczące anonimowości ankiet. W razie jakichkolwiek wątpliwości polecamy skontaktować się z helpdeskiem, który chętnie odpowie na Wasze pytania.

Masz pytania lub wątpliwości? Napisz