Podsumowanie Erasmus Days 2023 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-12-11

Podsumowanie Erasmus Days 2023

Erasmus Days
W dniach 27 listopada – 2 grudnia na Politechnice Gdańskiej odbyła się kolejna edycja „Erasmus Days” zorganizowana wspólnie przez Dział Współpracy Międzynarodowej, koordynatorów wydziałowych programu Erasmus+ oraz organizację studencką Erasmus Student Network.

Co roku, w okolicach przypadających na 25 listopada imienin Erazma z Rotterdamu – patrona programu Erasmus+, na Politechnice Gdańskiej organizowane są Erasmus Days. Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie pracowników, doktorantów i studentów do skorzystania z możliwości, jakie oferuje program i wyjazdów na zagraniczne szkolenia, wykłady, studia i praktyki.

- Program Erasmus+ już teraz cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród pracowników, jak i studentów. Co roku korzysta z niego kilkaset osób. W tym roku zależało nam szczególnie, aby zachęcić do wyjazdów osoby, które nie mają jeszcze za sobą doświadczenia Erasmusowego - mówi Maria Doerffer, Koordynator uczelniany programu Erasmus+.

Podsumowanie Erasmus Days

Co wydarzyło się w ramach tegorocznej edycji Erasmus Days?

• prawie 150 pracowników administracyjnych i technicznych oraz nauczycieli akademickich wzięło udział w spotkaniach informacyjnych. Uczestnicy mogli nie tylko dowiedzieć się więcej o programie Erasmus+ czy Sojuszu ENHANCE, ale również wygrać nagrody książkowe w świątecznej loterii;
  • studenci zainteresowani wyjazdem na zagraniczne studia i praktyki mogli zapytać o program Erasmus+ w punkcie informacyjnym w Gmachu Głównym obsługiwanym przez pracowników DWM i studentów ESN Gdańsk oraz w trakcie spotkań z koordynatorami wydziałowymi;
  • po raz pierwszy odbyły się Erasmusowe Andrzejki, w trakcie których studenci i pracownicy mogli wywróżyć sobie wyjazd na Erasmusa;
  • ośmioro studentów walczyło o tytuł GIGACHEFA, w trakcie konkursu kulinarnego zorganizowanego w domu studenckim nr 3 przy ul. Do Studzienki. Główną nagrodę – voucher do restauracji, wygrała para studentów Lawrence z Nigerii i Tymoteusz z Polski.

Nie byłeś na Erasmus Days?

Tych pracowników, doktorantów i studentów, którzy nie mogli wziąć udział w Erasmus Days zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami ze spotkań informacyjnych.

Przypominamy również, że aktualne informacje na temat zasad wyjazdów w ramach programu Erasmus+ można znaleźć na stronie DWM. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z zespołem DWM.

Za pomoc w organizacji Erasmus Days dziękujemy Centrum Logistycznemu, Centrum Bezpieczeństwa oraz Centrum Zakwaterowania.