Ogólnopolska Konferencja Krajowej Reprezentacji Doktorantów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-26

Ogólnopolska Konferencja Krajowej Reprezentacji Doktorantów

Zdjęcie doktorantów i kierowniczki BMN z Konferencji KRD
Na zdjęciu: Adam Olszewski, Aleksandra Ławniczak, Agnieszka Lendzion, Maciej Jasiński, Michał Klimczyk, Jakub Baczyński-Keller, Paweł Noceń, Rengel Sia Cane

W Gdańsku w dniach 25 – 28 kwietnia br. odbywa się Ogólnopolska Konferencja Krajowej Reprezentacji Doktorantów, współorganizowana przez Samorządy Doktorantów Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Organizowane wydarzenie ma przyczynić się do integracji społeczności doktoranckiej, wzmacniania jego podmiotowości w środowisku akademickim, a także zacieśniania współpracy w ramach sektora szkolnictwa wyższego i nauki. Tegoroczna Konferencja została zorganizowana z myślą o wielowymiarowym charakterze życia doktoranckiego, mając na celu w szczególności podjęcie zagadnień dotyczących m. in. doktorantów o specyficznych potrzebach, a także merytoryczne podjęcie tematyki związanej z umiejętnościami miękkimi oraz dodatkowymi aktywnościami młodych naukowców, takimi jak działalność popularyzatorska. Podczas Konferencji omówione zostaną również zagadnienia związane z rozpoczynającym się procesem ewaluacji jakości kształcenia w szkołach doktorskich oraz zbliżającej się nowelizacji Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce.

Konferencję w murach Politechniki Gdańskiej otworzył mgr inż. Michał Klimczyk, przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Zgromadzonych powitał również prof. dr hab. Marcin Gruchała, rektor GUMed oraz mgr inż. Ignacy Rogoń, przewodniczący SDPG. Krótko przemawiali dr hab. Marcin Pałys, prof. UW, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Honorowy Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.