Podsumowanie spotkania Porozmawiajmy o uzależnieniu od pracy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-23

Podsumowanie spotkania Porozmawiajmy o uzależnieniu od pracy

Zdjęcie uczestników spotkania Porozmawiajmy o pracoholizmie

Za nami już szóste spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o... Porozmawiajmy z...".

W środę 22 maja br. pracownicy i doktoranci PG oraz inni goście mieli szansę wysłuchać prelekcji i podyskutować na temat "Uzależnienia od pracy - globalnego problemu, o którym się nie mówi" z prof. Pawłem Atroszko, ekspertem z Uniwersytetu Gdańskiego, badającego uzależnienia behawioralne.

Profesor przybliżył temat pracoholizmu, mechanizmów powstawania uzależnień, zapoznał z alarmującymi wskaźnikami zachorowań i śmiertelności z powodu przeciążenia pracą. Przyjrzenie się paralelom pomiędzy różnymi uzależnieniami stanowiło przyczynek do dyskusji co zrobić, by uchronić dzieci i młodzież od uciekania w uzależnienia od nauki, i co zrobić, by nie myśleć o pracy w czasie wakacji. Receptą może być trening uważności, większy wgląd w siebie i dbanie o budowanie relacji.

Za udział i rozmowy dziękujemy prelegentowi i uczestnikom.

Na następne spotkanie zapraszamy po wakacjach.