Debata i Piknik Młodego Naukowca. Nauka sięgająca gwiazd | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-01

Debata i Piknik Młodego Naukowca. Nauka sięgająca gwiazd

Debata z Rektorem
Od lewej: dr inż. Alicja Stanisławska, WIMiO; mgr inż. Adam Olszewski, SDPG, WCh; prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju; dr inż. Tomasz Majchrzak, WCh

Za nami już II Dzień Młodego Naukowca na Politechnice Gdańskiej. W tym roku w wydaniu letnim spotkaliśmy się 27 czerwca, by mówić o gwiazdach. W tematykę astronomii wprowadził nas prelekcją „Od Apollo do Artemis” Przemysław Mieszko Rudź. Zaprezentowały się 2 koła naukowe: Astrofizyczne Koło Naukowe PG oraz Koło Naukowe SimLE. Dodatkowo studenci z SimLE opisali przygotowania do realizacji projektu eksperymentalnego, biorącego udział w międzynarodowym programie REXUS/BEXUS. W ogniu pytań młodych naukowców stanął prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju. Po intensywnej sesji merytorycznej, spotkaliśmy się na łonie natury. Uczestnicy Pikniku znaleźli strawę dla ducha i ciała, a dzięki uprzejmości Centrum Sportu Akademickiego można było również skorzystać z atrakcji sportowych.

Dziękujemy uczestnikom, prelegentom, kołom naukowym i organizatorom za obecność, zaangażowanie i dobry czas.

Już teraz zapraszamy na wrześniowy Kongres „Nauka ponad podziałami”.