Wizyta studyjna Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji z Wielkopolski wokół idei LLL | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-01

Wizyta studyjna Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji z Wielkopolski wokół idei LLL

Zdjęcie przedstawicieli Samorządu Województwa Wielkopolskiego w czasie wizyty studyjnej na PG wokół idei LLL
Od lewej pierwszy rząd: Olga Kaczmarek, WUP Poznań; Dorota Kinal, Dyrektor DE UMWW; Agnieszka Lendzion, kierownik BMN PG; Magdalena Sekura-Nowicka, Dyrektor CWRKDiZ Kalisz, Joanna Jettmar-Fojut, BKiA PG. Rząd drugi od lewej: Marcelina Rybak, WUP Poznań; Ewa Lembicz, UMWW; Marta Wojciechowska, CWRKDiZ Kalisz; Marta Maj, UMWW; Paweł Borowski, Dyrektor CDN Leszno; Agnieszka Tobis, UMWW; Jolanta Kamzela-Czub, UMWW; Agata Sądej-Stanek, UMWW.

27 czerwca br. na Politechnice Gdańskiej spotkali się przedstawiciele Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz Biura Karier i Absolwentów oraz Biura Młodych Naukowców.

Członkowie
Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji dołączyli do Pikniku Młodego Naukowca, zorganizowanego w ramach obchodów 120-lecia Politechniki Gdańskiej. Delegacja z Województwa Wielkopolskiego spotkała się, by wymienić dobre praktyki dotyczące podejmowanych aktywności skierowanych do studentów, absolwentów oraz pracodawców, w tym działań integrujących. Przedstawili także zadania realizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach idei „uczenia się przez całe życie”, w tym projekt „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” realizowany w województwie wielkopolskim.

Wizyta była wstępem do nawiązania szerszej współpracy.